Hiszpania zgniotła Kostarykę, gol Asensio [VIDEO]

W drugim dzisiejszym meczu grupy E Mistrzostw Świata Hiszpania pokonała Kostarykę aż 7:0. Drugą bramkę dla podopiecznych Luisa Enrique zdobył Marco Asensio, który w 69. minucie opuścił boisko.

Hiszpania nie chciała dołączyć do Argentyny i Niemiec, które fatalnie rozpoczęły Mistrzostwa Świata w Katarze. La Roja szybko wzięła się do roboty i już w 11. minucie wyszła na prowadzenie. Bohaterem akcji bramkowej był Dani Olmo, który świetnie opanował piłkę w polu karnym rywala i pokonał Keylora Navasa. Niedługo później dobrym strzałem popisał się Marco Asensio, który wykorzystał podanie Jordiego Alby. Strzał zawodnika Realu Madryt nie był idealny, jednak błąd przy tym trafieniu popełnił były golkiper Królewskich, który zareagował zbyt późno. Trzeci gol padł jeszcze przed przerwą. Bezmyślne zachowanie obrońcy, który sfaulował Albę, spowodowało, że Ferran Torres mógł podejść do rzutu karnego.

La Roja nie puszczała nogi z gazu i w drugiej połowie jeszcze aż czterokrotnie podwyższała prowadzenie. Ostatecznie wygrała aż 7:0 i świetnie rozpoczęła turniej. Na pewno może być teraz spokojniejsza niż jej najbliższy rywal. Spotkanie z Niemcami, którzy zagrają o wszystko, rozpocznie się już w niedzielę o 20:00.

Marco Asensio zszedł z boiska w 69. minucie. Zaliczył dobry występ, w którym wyróżnił się nie tylko golem. Przez większość spotkania grał jako środkowy napastnik, jednak często urywał się stoperom i uciekał w głąb boiska, by pomóc partnerom w rozegraniu piłki. Oddał aż 5 strzałów, jednak tylko jeden z nich był celny. Dani Carvajal spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Luis Enrique wystawił na prawej obronie Césara Azpilicuetę, który rozegrał całe spotkanie.

Hiszpania – Kostaryka 7:0 (3:0)