Advertisement
Menu
/ reuters.com

Vinícius: W ostatnich meczach ja i Rodrygo obawialiśmy się najgorszego

Vinícius udzielił wywiadu na wyłączność dla Reutersa. Piłkarz Realu Madryt mówił o ostatnich wydarzeniach, ale nie tylko.

Foto: Vinícius: W ostatnich meczach ja i Rodrygo obawialiśmy się najgorszego
Fot. Getty Images

– Neymar przeszedł tak wiele jako młody zawodnik, musząc grać w tak młodym wieku i z dużą presją. To on jest więc tym, który sprawia, że dziś wszystko jest łatwiejsze dla nowego pokolenia. Gra z nim to marzenie, ponieważ dorastaliśmy idolizując go. Bardzo ważne jest to, co robi jako lider. On wie, że pomagając nam, my też możemy mu bardzo pomóc, rozegrać wspaniały mundial. I to jest dobre dla nas. To jest dobre dla Brazylijczyków, którzy chcą, abyśmy wygrali. 

– Dużo słucham. Lubię uczyć się od bardziej doświadczonych graczy jak Karim czy Neymar. Radzenie sobie z presją zawsze było dla mnie łatwe, będąc gwiazdą, jak to się mówi. Zawsze byłem opanowany na poziomie. Pomaga gra dla Realu Madryt i Brazylii. Ponieważ mogę uczyć się od tych wszystkich wielkich graczy, którzy wygrali tak wiele w swoich karierach.

– Wierzę, że muszę zrobić więcej. Widzę, jak sportowcy tacy jak Lewis Hamilton czy LeBron James czynią dobro i chcę robić to samo, pomagać ludziom na wiele sposobów. Edukacja jest ważna, bo nie każdy może zostać zawodnikiem. Wielu próbuje, ale nie wszystkim się udaje. Więc staram się jak najlepiej pomóc ludziom w Brazylii, aby nadal się poprawiali i rozwijali jako osoby. Jeśli skupią się z odpowiednim przewodnictwem, możemy mieć więcej ludzi idących na uniwersytet, więcej lekarzy, więcej profesorów… lepszych profesorów.

– To nowe pokolenie wiele się nauczyło od starego pokolenia. To smutne widzieć, jak są krytykowani, to niesprawiedliwe, ponieważ dali tak wiele dla naszego sportu. Musimy świętować ich osiągnięcia, ale zadać pytanie: co my musimy zrobić dobrze? Co oni zrobili źle? Ważne jest, abyśmy nie popełniali tych samych błędów i nadal ewoluowali i zmieniali nasz wizerunek.

– Co dzieje się na boisku, zostaje na boisku, ale to poszło za daleko. Możesz przyjść silny, ale oni byli nieczyści ze swoimi zagrywkami. Rodrygo i ja bardzo cierpieliśmy w tych ostatnich meczach i obawialiśmy się najgorszego, że doznamy kontuzji i przegapimy Mistrzostwa Świata. Kiedy zaczynasz być ważnym zawodnikiem, rywale idą na ciebie mocniej. Musisz nauczyć się sobie z tym radzić.

– Wiele nauczyłem się od Neymara, kiedy grał dla Barcelony, on też wiele wycierpiał. Cristiano, kiedy grał dla Realu, też wiele wycierpiał. Ale to Karim powiedział mi, żeby zachować spokój i mieć spokój, bo jeśli rywale cię gonią to dlatego, że jesteś istotny, bo się ciebie boją. Dlatego też, kiedy biorę piłkę i wyrywam się do przodu, robię to, by się zemścić. Tak, mogę doznać kontuzji, ale jestem przygotowany na to wyzwanie.

– Rywale mogą spodziewać się naszej reprezentacji, która jest silna i gotowa dać z siebie wszystko, by wygrać wszystko.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!