/ as.com

Bułka z masłem

W meczu 4. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na wyjeździe Athletic Bilbao 3:0. Bramki dla Las Blancas strzelały Nahikari García, Athenea del Castillo i Caroline Weir.

Baskijki od początku rzuciły się na piłkarki Realu Madryt, jednak podopieczne Alberto Torila spokojnie odpierały ataki Athleticu i z biegiem czasu zaczęły przejmować inicjatywę i grać bardzo wertykalnie. Wyróżniały się przede wszystkim dyrygująca drużyną Claudia Zornoza, którą wspierała Freja Siri, a defensywę gospodyń starał się nękać Caroline Weir. Pierwszą sytuacją miała w 8. minucie Nahikari, a chwilę poźniej próbowała Athenea. Królewskie nie tworzyły sobie klarownych sytuacji, ale ich przewaga była bardzo wyraźna.

Las Blancas dopięły swego w 29. minucie po koszmarnym błędzie bramkarki Athleticu, Sun Quiñones, która wyprowadzając piłkę podała wprost pod nogi Weir. Szkotka weszła w pole karne i zagrała na 5. metr do Nahikari, której pozostało tylko dołożyć nogę i mieliśmy 1:0 dla Królewskich. Dla 25-letniej Baskijki był to drugi gol w drugim meczu ligowym w tym sezonie. To trafienie wyraźnie podłamało Las Rojiblancas, których dołek wykorzystały piłkarki Realu Madryt, by definitywnie utorować sobie drogę po trzy punkty. W 39. minucie Svava rozpoczęła akcję z lewej flanki, zagrała w pole karne do Weir, ta od razu odegrała na 16. metr do Athenei, która sprytnym strzałem po krótkim słupku podwoiła prowadzenie Królewskich i taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zamianie stron drużyna Irai Iturregi wyszła z większym animuszem i szukała bramki kontaktowej. Baskijki stworzyły w 10 minut stworzyły sobie trzy dobre sytuacje, jednak nie zdołały pokonać Misy. Minuty mijały, Las Blancas kontrolowały przebieg gry i w końcówce Zornoza była bliska wykorzystania kolejnego błędu Quiñones. Ostatecznie bramkę na 3:0 dla Królewskich zdobyła Weir po kombinacyjnej akcji Naomie Feller i Maite Oroz, która popisała się bardzo ładną asystą.

Tym samym piłkarki Realu Madryt, prowadzone przez fenomenalny duet Weir – Athenea, odnoszą drugie zwycięstwo w drugim spotkaniu Ligi F, a zarazem szóste w szóstym rozegranym meczu w tym sezonie. Teraz piłkarki rozjeżdżają się na zgrupowania reprezentacji i wrócą do gry w weekend 15/16 października, kiedy na Alfredo Di Stéfano przyjedzie Deportivo Alavés.

Athletic Bilbao - Real Madryt 0:3 (0:2)
0:1 Nahikari 29'
0:2 Athenea 40'
0:3 Weir 90+5'

Athletic Bilbao: Quiñones; Oihane Hernández, Valdezate, Bibi Schulze, Nevado; Unzué (Itxaso, 70'), Mariana (Pinedo, 89'); Elexpuru (Sara Ortega, 60'), Yulema Corres (Peke, 46'), Eunate (Arana, 70'); Azkona.
Real Madryt: Misa; Kenti, Kathellen Sousa (Gálvez, 61'), Ivana, Svava; Freja Siri (Abelleira, 82'), Zornoza; Athenea (Feller, 81'), Weir, Olga Carmona (Oroz, 60'); Nahikari (Esther, 65').