Urugwaj przegrał z Iranem, 90 minut Valverde

Urugwaj w ramach przygotowań do mistrzostw świata zmierzył się z Iranem w Austrii. Valverde grał od początku do końca meczu.

Urugwaj przegrał towarzyskie spotkanie z Iranem 0:1, mimo że miał przewagę przez większość pojedynku. Mecz odbył się w austriackim Sankt Pölten, a Valverde spędził na murawie pełne 90 minut. Pomocnik Realu Madryt błysnął głównie strzałami z dystansu, które ofiarnie bronili irańscy obrońcy. Następne spotkanie Urugwajczycy rozegrają we wtorek w Bratysławie. Rywalem będzie Kanada.

Pierwszą okazję meczu stworzył sobie Iran. Rochet poradził sobie z uderzeniem z dystansu, ale w tamtej sytuacji urazu nabawił się Araújo. Obrońca Barcelony nie był w stanie kontynuować spotkania i został zastąpiony przez Rogela. Urugwaj odpowiedział również poprzez strzał z dystansu. Próbował Darwin Núñez, lecz Bejranwand zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Później gracze z Ameryki Południowej przejęli kontrolę nad spotkaniem, jednak brakowało ofensywnych akcji. Próbował między innymi Suárez, również spoza pola karnego, po podaniu Valverde, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

W drugiej połowie pierwsze zagrożenie stworzył Valverde. W swoim stylu mocno uderzył z dystansu, lecz trafił prosto w Bejranwanda. Kontynuował Suárez, który świetnie znalazł sobie pozycję, jednak ciągle w najważniejszym momencie brakowało precyzji. W 64. minucie bardzo dobrą okazję mieli Irańczycy. Torabi znalazł się w sytuacji sam na sam z Rochetem, ale golkiper Nacionalu wygrał ten pojedynek. W ostatnim kwadransie Iran wyszedł na prowadzenie. Wyprowadził znakomitą akcję zespołową, którą wykończył Taremi. Urugwaj nie znalazł na to odpowiedzi i mecz skończył się zwycięstwem graczy z Azji.

Urugwaj – Iran 0:1 (0:0)
0:1 Taremi 79’ (asysta: Ansarifard)

Urugwaj: Rochet, Olivera (Viña 85’), Cáceres, Araújo (Rogel 5’), Damián Suarez (Varela 72’), Vecino (De Arrascaeta 72’), Valverde, Bentancur (Torreira 85’), Núñez, Luis Suárez, Pellistri (De la Cruz 46’).

Iran: Bejranwand (Abedzade 63’), Moharrami, Kananizadegan, Khalizadeh, Ghoddus (Amiri 87’), Ezzatollahi, Dżahanbachsz (Taremi 68’), Torabi (Gholizadeh 69’), Hadżsafi, Dżalali, Azmun (Ansarifard 68’).