/ KRot, Mateo, ostricz, Santi01

Asysty Frana Garcíi, Miguela, Kubo i Isco [VIDEO]

Zawodnicy wypożyczeni lub sprzedani z Realu Madryt mają za sobą całkiem udany weekend. Aż czterech z nich zaliczyło asysty. Jak poszło pozostałym? Linki do odpowiednich filmików znajdują się w opisach występów poszczególnych zawodników.

Antonio Blanco (Cádiz CF)
Po tym, jak przed tygodniem nie znalazł się w kadrze na Barcelonę, 22-letni pomocnik cały mecz z Realem Valladolid przesiedział na ławce rezerwowych.

Brahim Díaz (AC Milan)
Niedzielne spotkanie z Napoli na szczycie Serie A rozpoczął na ławce. Pojawił się na murawie San Siro w 66. minucie, zastępując Rade Krunicia. Wchodził przy stanie 0:1 dla Azzurrich, mecz ostatecznie skończył się wynikiem 2:1 dla przyjezdnych, a o wyczynach Brahima nie można powiedzieć wiele pozytywnego. Niczym się nie wyróżnił, miał 21 kontaktów z piłką, wykonał 11 celnych podań (78,6% celności). Słowem – bardzo przeciętny występ.
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,3/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Cały mecz z Osasuną przesiedział na ławce rezerwowych. Jego zespół wygrał 2:0.

Reinier (Girona FC)
Brazylijczyk pojawił się na boisku od pierwszych minut w meczu z Betisem i było to dla niego spotkanie zmarnowanych okazji. Raz, po świetnym dograniu Miguela, uderzył głową prosto w bramkarza, a raz po jego strzale piłka wylądowała na słupku. Był bardzo aktywny i obrońcy Betisu musieli na niego uważać, ale ostatecznie rozliczamy go z konkretów w ofensywie, a tych nie było. Girona przegrała 1:2 i to właśnie Reinier może mieć do siebie spore pretensje.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
Getafe ostatnio zaskoczyło Real Sociedad, a teraz bardzo dobrze poradziło sobie na wyjeździe i wygrało w Pampelunie z Osasuną 2:0. Borja Mayoral nie był pierwszoplanowym bohaterem, jednak warto go pochwalić za udział przy pierwszej bramce. Zdecydowanie więcej dobrego dla Getafe zrobił jednak… Nacho Vidal, obrońca gospodarzy. Mayoral rzadko był przy piłce, nie oddał ani jednego strzału i ponownie nie dał zbyt wielu powodów do pochwał. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Casemiro (Manchester United)
Spotkanie Manchesteru United z Leeds zostało przełożone w związku ze śmiercią królowej oraz uroczystościami pogrzebowymi.

Fran García (Rayo Vallecano)*
W starciu z Athletikiem zaliczył pierwszą asystę w tym sezonie, jednak z pewnością nie wrócił do domu zadowolony. Rayo przegrało bowiem 2:3, a on sam – tak jak jego koledzy z obrony – mógł być może lepiej się zachować przy trafieniu Nico Williamsa. Asysta ostatecznie niewiele dała, choć dośrodkowanie do Radamela Falcao w 80. minucie było bardzo dobre. Miał więcej pracy w ataku niż w obronie, co może zaskakiwać. Poza sytuacją bramkową Nico nieźle radził sobie z zatrzymywaniem ataków jego stroną. Skrót bardzo intensywnego meczu na San Mamés można obejrzeć tutaj.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Gareth Bale (Los Angeles FC)
Spotkanie z Houston Dynamo rozpoczynał na ławce rezerwowych. Wszedł na boisko w 63. minucie, kiedy jego zespół prowadził 3:1. Wynik już nie uległ zmianie, ale tym razem Gareth pokazał się z dobrej strony. Zanotował aż trzy kluczowe podania i tylko brak skuteczności kolegów pozbawił go asysty. Do tego oddał dwa strzały, w tym jeden celny. O wiele aktywniejszy niż w poprzednich występach. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Isco (Sevilla FC)
Isco w końcu doczekał się zdobyczy w postaci asysty w barwach nowego klubu. Sevilla podzieliła się punktami z Villarrealem, a Hiszpan po raz kolejny był jednym z jej najlepszych zawodników. Najpierw idealnie wyłożył piłkę do Ólivera Torresa, a później sam w 55. minucie mógł trafić do siatki po uderzeniu... głową. Poza tym miał 77 kontaktów z futbolówką, podawał celnie na poziomie 85,7%, popisał się dwoma kluczowymi podaniami. Pozostaje więc tylko czekać na debiutanckiego gola. Skrót tego spotkania można obejrzeć tutaj
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 6,8/10

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W niedzielę Fiorentina wygrała u siebie z Veroną 2:0, a Serb przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Mario Gila (Lazio)
Po fatalnym występie w Lidze Europy nie miał co liczyć na miejsce w podstawowym składzie na ligowy mecz z Cremonense. Trener jednak dał mu szansę i wpuścił na boisko w 78. minucie. Lazio prowadziło wtedy 3:0. Trudno coś więcej napisać o jego występie, bo przez około kwadrans zaliczył tylko dwa kontakty z piłką. Mecz skończył się zwycięstwem rzymian 4:0, a skrót można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Realem Betis i już na samym początku tego spotkania popisał się świetną asystą przy trafieniu Martíneza. Girona była dużo lepsza i spory udział miał w tym właśnie Miguel. Zanotował dwa odbiory i był bardzo aktywny w akcjach ofensywnych. Świetnie potrafił odnaleźć Reiniera w polu karnym, ale Brazylijczyk trafił w bramkarza. Ostatecznie jednak Girona przegrała 1:2, ale śmiało można powiedzieć, że lewy wahadłowy był jednym z najlepszych piłkarzy Katalończyków.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,2/10
Ocena SofaScore: 7,5/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
W niedzielę Real Sociedad mierzył się u siebie z Espanyolem, a Japończyk rozpoczął to spotkanie w wyjściowej jedenastce. Już w 17. minucie zanotował asystę, gdy w sprytny sposób odebrał piłkę bramkarzowi rywali. Poruszał się po wielu sektorach boiska, oddał dwa celne strzały na bramkę, zaliczył trzy kluczowe podania oraz wygrał aż sześć pojedynków. Zdecydowanie kibice mieli okazję zobaczyć jedną z najlepszych wersji Kubo, który ma za sobą bardzo udane zawody. Murawę opuścił w 81. minucie, a Real Sociedad wygrał 2:1.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 8,1/10
Ocena SofaScore: 8,0/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Tym razem był pewnym punktem defensywy Cádizu, który w 6. serii gier odniósł swoje premierowe zwycięstwo w tym sezonie ligowym, pokonując na wyjeździe 1:0 Real Valladolid po bramce Álvaro Negredo w 92. minucie. Zanotował pięć wybić piłki, wygrał dwa na dwa stoczone pojedynki powietrzne. Dzięki postawie Chusta, Luisa Hernándeza, a przede wszystkim Jeremíasa Ledesmy, podopieczni Sergio w końcu zgarnęli trzy punkty i dodatkowo zagrali na zero z tyłu.
Ocena SofaScore: 7,1/10

Marcelo (Olympiakos SFP)
W meczu z Arisem zadebiutował… James Rodríguez. Marcelo nie było nawet na ławce, a Olympiakos przegrał 1:2.

Zawodnik kolejki: Takefusa Kubo

*(odszedł w 2021 roku, ale Real Madryt zachował 50% praw do niego)