1973
49 lat temu urodził się Aitor Karanka, zawodnik Realu Madryt w latach 1997–2002 i asystent José Mourinho w latach 2010–2013. Rozegrał 149 meczów w barwach Królewskich, wygrał trzy Ligi Mistrzów, Puchar Interkontynentalny, mistrzostwo Hiszpanii i dwa Superpuchary Hiszpanii. Obecnie jest trenerem Granady, która gra w Segunda División.
1989
33 lata temu urodził się Serge Ibaka, mistrz NBA z 2019 roku. Podczas lockoutu w NBA w 2011 roku podpisał dwumiesięczny kontrakt z Realem Madryt. Obecnie jest zawodnikiem Milwaukee Bucks.
2004
Osiemnaście lat temu Real Madryt przegrał na wyjeździe z Espanyolem 0:1, a debiut w ekipie Realu zaliczył Walter Samuel. Swój występ uczcił czerwoną kartką w 64. minucie. Z boiska wyleciał też Míchel Salgado. Do tego obie drużyny zmarnowały po rzucie karnym (Raúl Tamudo i Ronaldo). Strzał Brazylijczyka z jedenastu metrów był pierwszym obronionym karnym przez Carlosa Kameniego w La Lidze. Później dwukrotnie potrafił zatrzymać innego zawodnika Realu, Cristiano Ronaldo (2015 i 2016 rok).
2012
Dziesięć lat temu Real Madryt pokonał u siebie Manchester City 3:2. Przed 87. minutą Królewscy przegrywali, ale pokazali, że wiedzą, czym jest walka do końca. Gole dla gospodarzy strzelili Marcelo, Karim Benzema i Cristiano Ronaldo.
Real Madryt: Casillas; Arbeloa, Varane, Pepe, Marcelo; Essien (65' Özil), Alonso, Khedira (73' Modrić); Di María, Higuaín (73' Benzema), Cristiano. Trener: José Mourinho.
Manchester City: Hart; Maicon (74' Zabaleta), Kompany, Nastasić, Clichy; Barry, J. García, Touré; D. Silva (63' Džeko), Tévez, Nasri (37' Kolarov). Trener: Roberto Mancini.
Komentarze (7)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się