3. kolejka: Atlético wygrywa w Walencji

Zakończyła się trzecia kolejka Primera División. Mieliśmy dziś pewne przetasowania w górnej części tabeli, więc czas rzucić na nią okiem.

Na zakończenie zmagań w ramach 3. kolejki Primera División przyszedł czas najpierw na starcie Cádizu z Athletikiem. Goście z Baskonii nie mieli niemalże żadnych problemów z wypunktowaniem ekipy, która w bieżącym sezonie najpewniej będzie walczyła o utrzymanie. Do przerwy było co prawda 1:0, ale w drugiej połowie Los Leones trzykrotnie trafiali do siatki rywali i pewnie sięgneli po pełną pulę. Trzeba więc przyznać, że jest to niezły start sezonu dla podopiecznych Ernesto Valverde, którzy zrównali się w tabeli z Barceloną czy Villarrealem.

Kolejkę zamykało natomiast spotkanie Valencii z Atlético rozgrywane na Estadio Mestalla, które zapowiadało się dość ciekawie. Od samego początku opływało jednak w znaczące decyzje sędziowskie. Najpierw gol Musaha został anulowany z powodu wcześniejszego faulu w środkowej strefie boiska, a chwilę później czerwonej kartki nie zobaczył w dość klarownej sytuacji Correia, ponieważ VAR uznał, że sędzia się pomylił i inny piłkarz Valencii mógł asekurować tę sytuację. Wynik otworzył dopiero w drugiej połowie Antoine Griezmann, którego strzał odbił się od rywala i trafił do siatki, a pomylił się Guillamón, od którego juniorskiej straty zaczęła się ta akcja. Później trafił jeszcze Cunha, ale był spalony. Valencia nie była w stanie stworzyć konkretnego zagrożenia pod bramką Oblaka i trzy arcyważne punkty trafiają na konto Atlético.