Oceny zawodników po meczu z Espanyolem

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Espanyolem 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Kolejny dobry mecz Thibaut. Przy bramce Joselu miał sporo pecha i tak naprawdę niewiele mógł w tej sytuacji zrobić, ale w drugiej połowie uratował Królewskich swoją intuicyjną interwencją, również przy uderzeniu Hiszpana, więc cegiełkę do tego zwycięstwa jak najbardziej dołożył.

17. Lucas Vázquez

Bardzo słaby mecz Lucasa, który nieco zamazuje fakt, że Real wygrał to spotkanie. Hiszpan ani nie był pewny w defensywie, a w ofensywie nie dawał niemal nic. Był po prostu opcją do rozegrania, wielokrotnie zachowując się co najmniej dziwnie, gdy przychodziło mu kryć rywali. Rozumiemy odpoczynek dla Carvajala, ale to naprawdę nie był dobry mecz Lucasa.

3. Militão

Choć nie jest to jego błąd, to znów pojawia się na zdjęciu z bramki straconej przez Real Madryt. Militão miał sporo pecha, ale poza tą sytuacją grał niezłe spotkanie. Wygrywał sporo pojedynków główkowych, radził sobie z rywalami, asekurował Lucasa i kilka razy nawet wyprowadził akcję rajdem z własnej połowy, więc na pewno nie oceniamy go negatywnie. Musi wreszcie dołożyć do swojej gry trochę szczęścia.

22. Rüdiger

W drugiej połowie zagrał niczym profesor, kasując wszelkie kontry Espanyolu. Grał z dużą agresją, ale w ramach przepisów, więc Niemcowi na pewno należą się brawa. Można się jedynie zastanawiać, czy nie mógł zrobić nieco więcej przy trafieniu Joselu i spróbować przeciąć to prostopadłe podanie. Tak czy inaczej, dobry występ Rüdigera.

4. Alaba

Kibice od dawna domagali się, by grał nieco częściej na lewej obronie, ale ten występ raczej nie będzie argumentem za tym rozwiązaniem. Alaba momentami biegał po całym boisku i nie trzymał pozycji, przez co obrona często gubiła ustawienie. W ofensywie był aktywny, ale jednocześnie często dublował pozycję Viniego. Na plus właśnie ta aktywność, na zdecydowany minus dużo chaosu w jego grze.

18. Tchouaméni

Jeśli tydzień temu zadomowił się w składzie jako defensywny pomocnik, to w tym meczu dołożył też akcenty ofensywne. Świetna akcja i fantastyczna asysta do Viníciusa, a oprócz tego kilka niezłych zagrań do przodu. Wydawał się być wszędzie, często zatrzymywał ataki Espanyolu, a na duży plus też umiejętność „miękkich” fauli. Bardzo dobry mecz Francuza, choć w drugiej połowie nieco przygasł.

10. Modrić

Lukita najbardziej ucierpiał na tym, jak agresywnie grali piłkarze Espanyolu i na jak wiele pozwalał arbiter. Dwoił się i troił, ale to po jego zejściu Real Madryt zaczął naprawdę dominować rywali w środku pola. Klasycznie, kilka świetnych zagrań, ale widywaliśmy zdecydowanie lepsze mecze w jego wykonaniu.

8. Kroos

Z jednej strony trudno się do niego przyczepić, bo jak zwykle dobrze kontrolował tempo gry i potrafił świetnym podaniem przenieść akcję na drugą stronę boiska, ale z drugiej to naprawdę nie był dobry mecz Toniego. Nie był aż tak widoczny w fazie defensywnej i często musiał asekurować go Tchouaméni, nie dał też nic konkretnego w ofensywie. Do tego trzeba zwrócić uwagę na naprawdę katastrofalne stałe fragmenty gry, które często nie mijały nawet pierwszego obrońcy. Oby Toni szybko wrócił do siebie.

15. Valverde

Dużo pracy, dużo biegania i dużo aktywności, ale w meczach, w których Królewscy mierzą się z raczej zamkniętym rywalem, Fede nie daje aż tak wiele w ofensywie. Jego markowe podania z prawej strony do Karima też dość często nie docierały do celu. Bezbarwny występ Valverde.

20. Vinícius

Był niesamowicie aktywny, brał na siebie grę i zdecydowana większość ataków Realu szła jego stroną. Strzelił otwierającego gola, w świetny i spokojny sposób wykorzystując podanie Tchouaméniego. Z drugiej strony można odnieść wrażenie, że w drugiej połowie nieco zgasł i częściej skupiał się na wygraniu pojedynku z dwoma rywalami naraz, niż na stworzeniu faktycznej przewagi dla zespołu. Liczba strat (19) jest po prostu zatrważająca, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę jego styl.

9. Benzema

To Karima najbardziej brakowało we wczorajszym spotkaniu Królewskim. Francuz grał bardzo słabe zawody przez 88 minut, by ostatecznie ten mecz skończyć z dwoma golami, w tym jednym, który dał prowadzenie na kilka minut przed końcem. Można powiedzieć, że to tryb „Cristiano po gali Złotej Piłki”, ale ta gala jeszcze przed nami, więc nie obrazimy się, jeśli Benzema wejdzie na nieco wyższy poziom.

12. Camavinga

Wszedł w drugiej połowie i wniósł niesamowicie dużo ożywienia. Przeprowadził kilka świetnych rajdów ofensywnych, z których ostatecznie jednak nic nie wyszło. Do tego dorzucił sporo pracy w defensywie, w której naprawdę wyraźnie dominował fizycznie nad graczami Espanyolu. Dobra zmiana, która na pewno da Ancelottiemu do myślenia w kwestii składu na Betis.