Oceny zawodników po meczu z Almeríą

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Almeríą 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Zaliczył dobry występ, choć tym razem nie zaliczył czystego konta. Za wpuszczenie strzału Ramazaniego trudno go jednak winić. Zaliczył za to kilka innych ważnych interwencji.

17. Lucas Vázquez

Niespodziewany bohater. Jeszcze w pierwszej połowie strzelił gola, który z powodu minimalnego spalonego nie został uznany. Po przerwie dopiął swego i doskonale odnalazł się w polu karnym rywala. W dobrym stylu wykorzystał brak Carvajala.

22. Rüdiger

Już w pierwszych minutach popełnił kilka błędów w jednej akcji. Nie kontrolował linii spalonego, przez co Ramazani mógł wyjść sam na sam z Courtois. Niemiec w ogóle nie wiedział, co dzieje się za plecami, a zamiast natychmiast spróbować naprawić swój błąd, domagał się spalonego. Do końca meczu grał już bardzo pewnie, świetną piłką obsłużył Benzemę, sam też mógł strzelić gola, ale ostatecznie to błąd przy golu przesłonił plusy.

6. Nacho

Często pojedynkował się z rywalami, ale wygrał większość z tych starć. Praktycznie nie tracił piłki, a w defensywie dawał dużą solidność. Dostał minuty, o które w tym sezonie może być jeszcze trudniej niż w poprzednim, ale praktycznie jak zawsze dobrze wykonał swoją robotę.

23. Mendy

Jego nieudolność w ofensywie była wczoraj irytująca. Często przebywał na poziomie rywala, gdzie próbował rozgrywać z Viníciusem, Benzemą czy Kroosem, ale niewiele z tego wynikało. Dopełnieniem jego słabego występu było fatalne podanie w stronę Courtois, po którym Belg musiał biec niemal do chorągiewki.

18. Tchouaméni

Jego gra nie rzucała się w oczy, ale dobrze pracował w defensywie. Zaliczył niewiele strat, jednak jedna z nich przytrafiła mu się w newralgicznej strefie, co mogło fatalnie się skończyć. Dość szybko zszedł z boiska, gdy drużyna przegrywała 0:1, jednak trudno dopatrywać się zależności między wynikiem a obecnością Francuza na boisku.

12. Camavinga

Nie był to dobry mecz w jego wykonaniu. W pierwszej połowie było go za mało, nie potrafił w odpowiedni sposób wesprzeć ataków Realu. Nie zrobił nic jednoznacznie złego, jednak po prostu dawał za mało. Za żółtą kartkę raczej nie można go winić. Gdyby w tamtej sytuacji nie faulował, Almería miałaby przewagę liczebną na połowie Realu. Nie dziwi też to, że trener postanowił zdjąć go w przerwie.

8. Kroos

We wczorajszym starciu widzieliśmy dwie twarze Toniego. Na tę pierwszą patrzyło się z przyjemnością, ponieważ Niemiec dobrze rozrzucał piłkę i przesuwał grę Realu bliżej bramki rywala. Między innymi dzięki temu przewaga w pierwszej połowie była niepodważalna, a Królewscy co chwilę odzyskiwali piłkę i tworzyli kolejne okazje. Ta druga twarz to jednak stałe fragmenty gry, po których piłka nie mijała nawet drugiego obrońcy. Zwłaszcza w takim meczu lepsze wykonanie mogłoby bardzo pomóc.

15. Valverde

Jakaś drużyna w końcu zapłaci za te wszystkie jego strzały, które z jakiegoś powodu nie wpadają do bramki. Wczoraj wszystkie jego cztery uderzenia były celne, ale za każdym razem Fernando dobrze sobie radził. Fede jak zawsze pełnił rolę skrzydłowego, pomocnika, napastnika, obrońcy… Był wszędzie. Przy golach nie miał udziału, ale i tak był jednym z najlepszych na boisku.

20. Vinícius

Jego upór i ciągłe wyzywanie obrońców na pojedynki mogą imponować, zwłaszcza że jego występ nie zaczął się najlepiej. Bez jego parcia do przodu za wszelką cenę nie byłoby na pewno gola na 1:1, przy którym to właśnie on zrobił najwięcej. Sam też miał świetną okazję do pokonania Fernando, wypracował też dwie inne sytuacje Benzemie.

9. Benzema

Karim grał w trybie „po gali Złotej Piłki”, choć ta formalność jeszcze przed nim. Powinien kończyć ten mecz z przynajmniej jednym golem. Ostatecznie skończyło się na asyście. Musimy jednak oczekiwać od niego dużo więcej.