Skromna wygrana ze Spartą Praga

Piłkarki Realu Madryt kończą pretemporadę z kompletem zwycięstw. Dziś w ostatnim sparingu przed sezonem 2022/2023 podopieczne Alberto Torila pokonały w Pradze miejscową Spartę 1:0 po bramce samobójczej Bertholdovy.

W pierwszej połowie Alberto Toril dał odpocząć swoim największym gwiazdom i postawił na nieco eksperymentalną jedenastkę. Efekt przełożył się na obraz gry w pierwszych 45 minutach, w których nie oglądaliśmy bramek i praktycznie żadnych dogodnych sytuacji w obu polach karnych.

Po zamianie stron Królewskie zaczęły przejmować kontrolę nad środkiem pola i przebiegiem spotkania. W 65. minucie na boisku zameldowały się Athenea, Ivana, Weir, Olga i Esther i chwilę później padła jedyna bramka meczu rozgrywanego na stadionie SK Prosek. Po kombinacyjnej akcji z lewej strony Zornozy, Olgi i Svavy Dunka posłała bardzo dobrą centrę z linii końcowej, a piłkę do własnej bramki skierowała Bertholdová. Las Blancas miały jeszcze okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Tym samym Królewskie kończą okres przygotowawczy z kompletem zwycięstw. Przypomnijmy, że wcześniej Królewskie pokonały Osasunę (3:1), Real Sociedad (3:0) i Slavię Praga (2:0). Niepokonane w pretemporadzie piłkarki Realu Madryt w dobrych humorach przystępują do pierwszego oficjalnego meczu w sezonie, czyli starcia ze Sturmem Graz w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzyń. Spotkanie z Austriaczkami odbędzie się w czwartek, 18 sierpnia, o godzinie 21:00 na Estadio Alfredo Di Stéfano.

Sparta Praga – Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 Bertholdová 71' (bramka samobójcza)

Sparta Praga: Kožuriková, Polcarová, Bertholdová, Stárová, Dlasková, Jaleca, Kotrčová, Sonntagová, Cvrčková, Martínková i Tripp.
Grały również: Chang, Šubrtová, Dědinová, Ducháčková, Hlouchová, Pochmanová, Švíbková, Paulenová i Brejšková.

Real Madryt: Misa, K. Robles (C), Rocío, Toletti, M. Oroz, Nahikari, Kathellen, Møller, Zornoza, Svava i Paula Partido.
Grały również: Teresa, Athenea, Ivana, Weir, Olga, Esther i Carla.