Królewskie wygrywają Copa Sentimiento

Piłkarki Realu Madryt pewnie pokonały 3:0 wicemistrzynie Hiszpanii, Real Sociedad i wygrały towarzyski turniej Copa Sentimiento. Bramki dla Las Blancas zdobyły Esther, Weir i Rocío.

Królewskie świetnie weszły w spotkanie i objęły prowadzenie już w 2. minucie spotkania. Akcję po prawej flance otworzyła Claudia Zornoza, która wypatrzyła przed polem karnym Naomie Feller. Francuzka z pierwszej piłki odegrała do Esther González, która plasowanym uderzeniem po długim rogu zmusiła Santanę do kapitulacji. Las Blancas cały czas naciskały i podwoiły swoje prowadzenie w 28. minucie. Pod pressingiem piłkarek Realu Madryt Baskijki popełniły bardzo prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki, którą z boku pola karnego przejęła Esther i wyłożyła na 6. metr do Caroline Weir. Szkotka dopełniła formalności i zdobyła drugą bramkę dla Królewskich.

Podopieczne Alberto Torila nie zamierzały się zatrzymywać i po kilku minutach bliska ustrzelenia dubletu była Esther, której uderzenie wylądowało na poprzeczce. Las Blancas dopięły swego jeszcze przed przerwą, kiedy po rzucie rożnym wykonywanym przez Weir piłkę głową przedłużyła Toletti, a do siatki trafiła Rocío.

Na początku drugiej połowy Las Blancas polowały na czwartą bramkę. Bliska szczęścia była Athenea, której uderzeniem wolejem po wrzutce Teresy nieznacznie minęło światło bramki. Z biegiem minut tempo meczu spadało, jednak Królewskie do końca kontrolowały przebieg gry i były zdecydowanie bliższe podwyższenia prowadzenia, niż Real Sociedad zdobycia gola honorowego. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już jednak zmianie i Real Madryt mógł się cieszyć z wygrania towarzyskiego turnieju Copa Sentimiento, którego najlepszą piłkarką wybrano Caroline Weir.

Real Sociedad – Real Madryt 0:3 (0:3)