Królewskie pewnie pokonują Osasunę

Udany początek pretemporady piłkarek Realu Madryt. Drużyna Alberto Torila pokonała w towarzyskim spotkaniu Osasunę 3:1 po bramkach Weir i Kathellen oraz trafieniu samobójczym Very.

Królewskie, z debiutującymi Weir i Feller w pierwszym składzie, weszły w mecz mocno od samego początku. W 12. minucie szkocka pomocnicza otworzyła wynik spotkania, wykorzystując dobitkę po strzale Nahikari. Las Blancas cały czas atakowały i w 27. minucie podwoiły swoje prowadzenie – w polu karnym Nahikari próbowała wyłożyć piłkę do Weir, jednak futbolówkę niefortunnie trąciła Vera i wpakowała piłkę do właśnej siatki.

W przerwie Toril dokonał kilku zmian i na boisku mogliśmy ujrzeć kolejne dwie debiutantki, Toletti i Kathellen. Osasuna szukała bramki kontaktowej i w 58. minucie zmniejszyła straty po bramce Alexii Jr. z rzutu karnego sprokurowanego przez Svavę. Piłkarki Realu zaczęły grać wyżej i tworzyły kolejne sytuacje. Bliskie szcześcia były Carla, Paula, Athenea i Toletti, jednak na posterunku była Maitane, która uchroniła Osasunę przed stratą kolejnych bramek. W 81. minucie bramkarka Osasuny była już bezradna przy strzale głową Kathellen, która wykorzystała precyzyjne dośrodkowanie Esther.

Królewskie pewnie pokonały Osasunę i w finale towarzyskiego turnieju Copa Sentimiento zagrają z Realem Sociedad. Mecz z Baskijkami już jutro o godzinie 13:00. Transmisję na żywo z tego starcia przeprowadzi klubowa telewizja.

Osasuna – Real Madryt 1:3 (0:2)