Eintracht rozbity przez Bayern

Eintracht Frankfurt przegrał na inaugurację Bundesligi 1:6 z Bayernem Monachium. Królewscy za 5 dni zmierzą się z Orłami w meczu o Superpuchar Europy

Bayern zdominował pierwszą połowę od pierwszej do ostatniej minuty, a Eintracht zagroził bramce Neuera tylko dwukrotnie: po golu rywali na 2:0, gdy po rożnym strzał głową Tuty trafił w poprzeczkę, oraz po golu na 3:0, gdy Lindstrøm szczęśliwie ograł trzech rywali, ale zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

Poza tym Bawarczycy strzelili w pierwszej części aż 5 goli: pierwszego po sprytnym wolnym Kimmicha, który uderzał jednak z dosyć dużej odległości; drugiego po zamieszaniu po rożnym, gdzie piłka spadła pod nogi Pavarda, a ten trafił bez problemu do siatki; trzeciego po zagraniu Kimmicha za obronę, gdzie Gnabry lobem odnalazł Mané, który trafił do siatki głową z najbliższej odległości; czwartego po kolejnym napędzeniu ze strony Kimmicha, następnie akcji Mané i Müllera oraz trafieniu Musiali do pustej bramki; piątego po akcji Mané i Müllera oraz wykorzystaniu sytuacji sam na sam przez Gnabry'ego.

Gospodarze przejęli inicjatywę po przerwie i trzech zmianach, zdobywając nawet bramkę, ale sędzia anulował ją przez pozycję spaloną. Bayern wyraźnie obniżył intensywność, co doprowadziło do gola Muaniego po potężnym błędzie Neuera po typowym dla niego wyjściu przed pole karne. Bawarczycy po tej bramce odsunęli grę od swojego pola karnego, kontrolując spotkanie i zdobywając jeszcze jednego gola po akcji Mané i Sané, którzy wyprowadzili Musialę sam na sam, a ten spokojnie pokonał Trappa.

1:6 Musiala 83' (asysta: Sané)

Eintracht Frankfurt: Trapp; Touré, Tuta (81', Hasebe), N’Dicka; Knauff, Rode (46', Jokić), Sow, Kostić (74', Alidou); Lindstrøm (46', Lenz), Götze; Borré (46', Muani)
Bayern Monachium: Neuer; Pavard (82', Mazraoui), Upamecano, Hernández (82', De Ligt), Davies; Kimmich, Sabitzer (57', Gravenberch); Musiala, Müller (65', Tel), Gnabry (65', Sané) i Mané

Mecz Realu Madryt z Eintrachtem Frankfurt o Superpuchar Europy odbędzie się w środę 10 sierpnia o 21:00 w Helsinkach. Transmisję z tego spotkania przeprowadzą w Polsce kanały Polsat oraz Polsat Sport Premium 1.