Menu
/ YouTube

Lewandowski: Najważniejsze będzie wygrywanie z Barçą, a nie przeciwko Benzemie

Foto: Lewandowski: Najważniejsze będzie wygrywanie z Barçą, a nie przeciwko Benzemie
Fot. Getty Images

Robert Lewandowski został dzisiaj zaprezentowany jako piłkarz Barcelony. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi Polaka z konferencji prasowej na temat Realu Madryt, Karima Benzemy i najbliższego sezonu.

– To dla mnie wielkie wyzwanie być piłkarzem Barcelony i pokazać już od pierwszych meczów w sezonie, co mogę robić na boisku nie tylko jako napastnik, ale także osoba, która może popchnąć innych zawodników, by oni też pokazywali lepszą grę. Z doświadczenia i osiągnięć wiem, co mogę robić. Nie tylko pomagać drużynie, ale też myśleć pozytywniej. Mamy wielu młodych graczy z ogromnym potencjałem i talentem. Na końcu ta mieszanka młodości z doświadczeniem może być ważna, jeśli na przykład będę mógł pomóc im też jakimś słowem, a nie tylko w rzeczach technicznych. Wiele widziałem w swoim życiu w piłce i mam wielkie doświadczenie, więc jeśli będę mógł to robić, zrobię to.

– Wiem, że ostatnie czasy nie były dla Barcelony łatwe, a były ciężkie. Gdy pierwszy raz rozmawiałem z Joanem [Laportą] i usłyszałem o projekcie oraz drodze, jaką Barcelona chce podążać, to był dla mnie pierwszy krok nie tylko do dołączenia do klubu, ale bycia z nimi. Wiem, że teraz przyszłość może być dużo lepsza. Z tym składem i tymi zawodnikami wiem, że mamy duży potencjał. Widzę na treningach, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Od pierwszego meczu w sezonie musimy pokazać, że jesteśmy na dobrej pozycji i w dobrym momencie. Oczywiście czasami nie będzie łatwo, bo to jest futbol i musisz być gotowy na wszystko, ale z tą drużyną, klubem i projektem, ten sezon może się mocno różnić od poprzedniego. Wiem, że możemy to pokazać na boisku i jestem pewny, że tak będzie.

– Oczywiście zawsze jestem gotowy do gry przeciwko Realowi Madryt i wiem, jak grać przeciwko nim. Na pewno ostatni sezon w Lidze Mistrzów i także La Lidze był dla Realu Madryt wypełniony wielkimi sukcesami, ale teraz jesteśmy tu, by spróbować ich pokonać. Wiemy, że będzie bardzo trudno, ale to jest futbol i piękne w nim jest to, że chcesz ich pokonać nie tylko w jednym meczu, co dotyczy nie tylko Realu Madryt, ale też innych ekip. Masz wiele świetnych klubów w La Lidze i zawsze musisz być gotowy, zawsze musisz pokazywać najlepszą grę. Wiem, że będzie nam trudno, ale jestem dosyć pewny, że możemy iść od zwycięstwa do zwycięstwa w każdy weekend i także potem w Lidze Mistrzów w środku tygodnia. Dla nas to będzie wielkie wyzwanie, ale w trakcie przygotowań pracujemy bardzo dobrze i bardzo ciężko. Jestem pewny, że będziemy gotowi na to wyzwanie. Tak, to będzie coś interesującego... Nie myślę o Realu Madryt czy Benzemie, ale wiem, że to też wspaniały napastnik, który od lat gra w Hiszpanii. Dla mnie najważniejsze będzie jednak wygrywanie z Barceloną, a nie przeciwko niemu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!