Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ theathletic.com

„Thiago nie czuł palców przed finałem Ligi Mistrzów”

Pepijn Lijnders, asystent Jürgena Kloppa w Liverpoolu, zdradził kulisy sytuacji z Thiago przed finałem Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że w trakcie rozgrzewki pojawiły się informacje o tym, że Hiszpana w jedenastce zastąpi Naby Keïta, ale ten ostatecznie wystąpił od początku i rozegrał 77 minut. The Athletic opisuje tę sytuację. Przedstawiamy odpowiedni fragment jego artykułu.

Foto: „Thiago nie czuł palców przed finałem Ligi Mistrzów”
Fot. Getty Images

[po pochwaleniu występu pomocnika w ostatnim starciu z City - dop. red.] To są właśnie rzeczy, o jakich Thiago mówił swojego pierwszego dnia i które dzieją się w każdym meczu, w którym gra. Problem jest taki, że Thiago nie zawsze jest dostępny na każde spotkanie.

Kiedy spojrzysz na listę jego kontuzji i liczbę meczów, jakie przegapił w karierze, jasne jest, że czasami będzie pozostawać niedostępny. Liverpool rozegrał w ostatnim sezonie 63 mecze po dojściu finałów Pucharu Ligi, Pucharu Anglii i Ligi Mistrzów, a Thiago wystąpił 39 razy. Chociaż przegapiał spotkania, był trzecim pomocnikiem pod względem występów za Hendersonem i Fabinho.

Po rozgrzewce przed finałem Pucharu Ligi w lutym z Chelsea opuścił murawę we łzach po poczuciu napiętego ścięgna Achillesa, które wykluczyło go z gry. Historia prawie powtórzyła się w finale Ligi Mistrzów w Paryżu.

Thiago, który wracała po kontuzji Achillesa, miał rozpocząć mecz z Realem Madryt. Było tak, dopóki na rozgrzewce nie przekazał, że nie czuje palców u stóp po zastrzyku przeciwbólowym. Wyglądało, że Naby Keïta zastąpi go w jedenastce, ale przez chaos pod stadionem mecz rozpoczął się dopiero o 21:36 i oceniono, że Thiago wydaje się być w wystarczającej dyspozycji do gry od początku.

„Thiago nie wykonał rozgrzewki, bo nie czuł palców po swoim ostatnim zastrzyku”, pisze w swojej nowej książce Pep Lijnders, asystent trenera Liverpoolu. „Tuż przed wyjściem na murawę powiedział mi: «Upewnij się, że Naby jest gotowy». Powiem wam jedno: trener nie chce usłyszeć takich rzeczy tuż przed finałem. Problem był też taki, że gdyby nie wyszedł w jedenastce, to nie mógłby już usiąść na ławce”.

„Mieliśmy wątpliwości i jedynie po szybkiej pracy nad nogami zdecydowaliśmy, że mu zaufamy, bo poczuł, że może zagrać. Miał wystarczająco dużo doświadczenia, by to rozstrzygnąć. Naby poradził sobie z tą sytuacją niesamowicie. Muszę mu oddać tu zasługi”, dodał szkoleniowiec.

Problemy Thiago z urazami były niechciany okolicznościami przez całą karierę. W ostatnich 8 sezonach tylko raz rozegrał przynajmniej 30 meczów ligowych.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!