Wygrana Castilli w kolejnym sparingu

Castilla wygrała towarzyskie spotkanie z Lugo. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie meczu.

Castilla ma za sobą kolejny sparing w okresie przygotowawczym. Podopieczni Raúla pokonali Lugo 2:1, co jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę, że rywal gra w wyższej lidze. Rezultat został ustalony już w pierwszej połowie. Álvaro Rodríguez i Arribas dali Castilli prowadzenie, a Señé zmniejszył straty. Do zespołu Królewskich dołączyli Vinícius Tobias oraz Latasa. Obaj wcześniej byli w Stanach Zjednoczonych z pierwszą drużyną.

Rezerwy Realu Madryt objęły prowadzenie już w 8. minucie. Dobrą akcją i uderzeniem popisał się Peter, Siqueira zdołał odbić piłkę, ale na dobitkę czekał Álvaro Rodríguez. Castilla zdołała w pierwszej części narzucić swój rytm i stwarzała sobie kolejne okazje. Prowadzenie udało się podwyższyć w 39. minucie. Peter przeprowadził podobną akcję jak na początku meczu, lecz tym razem zdecydował się na podanie. Wyłożył futbolówkę Arribasowi, który bez problemów pokonał Siqueirę. Tuż przed przerwą Señé zdobył kontaktową bramkę.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły mocno odmienione. Dosyć długo trzeba było czekać na ciekawe okazje. W 78. minucie Mario Martín zdecydował się na uderzenie z dystansu, które zmusiło Siqueirę do pracy. Wynik nie uległ już zmianie. Castilla rozegrała dobry mecz i kontynuuje przygotowania do sezonu. Kolejnym rywalem będzie Deportivo La Coruña.

Lugo – Real Madryt Castilla 1:2 (1:2)
0:1 Álvaro Rodríguez 8’
0:2 Arribas 39’ (asysta: Peter)
1:2 Señé 45’ (asysta: Calavera)

Lugo: Siqueira, Calavera (Torrado 46’), Jesús (Loureiro 70’), Lozano (Alberto 46’), Castro (Zé Ricardo 46’), Xavi Torres (Dani Vidal 46’), Carbó (Clavería 46’), Señé (Juanpe 46’), Idrissa (Cuéllar 70’), Manu Barrero (Álex Ramos 70’), Moyano (Baena 46’).

Real Madryt Castilla: Mario de Luis (Cañizares 46’), Vinícius Tobias (Álex Jiménez 46’), Obrador (Alcázar 64’), Carrillo, Rafa Marín (Pablo Ramón 46’), Villar (Mario Martín 64’), Peter (Gonzalo García 64’), Theo (Manuel Ángel 46’), Álvaro Rodríguez (Latasa 73’), Arribas (Bruno Iglesias 64’), Noel (Leiva 46’).