Advertisement
Menu
/ elconfidencial.com

Ramos do Rubialesa: Zaczynamy się martwić o VAR, szczególnie w przypadku Barçy

El Confidencial w nowej serii podcastów dotyczących Luisa Rubialesa, prezesa Hiszpańskiej Federacji, ujawnia jego kolejne prywatne rozmowy z Sergio Ramosem, byłym kapitanem Realu Madryt.

Foto: Ramos do Rubialesa: Zaczynamy się martwić o VAR, szczególnie w przypadku Barçy
Fot. El Confidencial

Sergio Ramos napisał do Luisa Rubialesa, aby zganić go za powołanie Luisa Enrique na stanowisko trenera drużyny narodowej bez wcześniejszego powiadomienia, a także poskarżyć się na sędziowanie, jakie otrzymywała FC Barcelona w La Lidze. Wiadomości te są uzupełnieniem innych komunikatów pomiędzy ówczesnym kapitanem Realu Madryt i reprezentacji a szefem futbolu w Hiszpanii, które ujawnił już El Confidencial i które znalazły się w podcaście Pundonor Rubiales na temat tzw. Supercopa Files

Relacje między Rubialesem a Ramosem nigdy nie były tak płynne jak te między szefem federacji a Gerardem Piqué, ale zdarzały się intensywne momenty, jak choćby chwile po wyeliminowaniu Hiszpanii z Mistrzostw Świata w Rosji. Turniej rozpoczął się burzliwie. Na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu Rubiales zwolnił trenera Julena Lopeteguiego, ponieważ nie uznał za „etyczne”, że ma on umowę z Realem Madryt w kolejnym sezonie. Reprezentację objął Fernando Hierro, ale tylko na mecze Mistrzostw Świata.

9 LIPCA 2018: ROZMOWA O NOWYM SELEKCJONERZE
Ramos: Kogo zamierzasz wybrać jako trenera? Molinę?
Rubiales: Dzień dobry, Sergio, wyobrażam sobie, że słyszałeś o decyzji zarządu. Właśnie z niego wyszedłem i teraz jadę do Najwyższej Rady Sportu na spotkanie z prezesem Najwyższej Rady Sportu.
Ramos: Dziękuję za informowanie mnie o ważnych zmianach w reprezentacji.

Prezes nie odpowiedział przy tej okazji. Nie odpowiedział również kilka godzin później, kiedy Ramos napisał do niego ponownie, prosząc o wyjaśnienie wyboru Luisa Enrique na trenera reprezentacji oraz faktu, że trener nie skontaktował się z nim w tym momencie, aby omówić swoje plany.

Ramos: Rubiales, dzień dobry. Mam nadzieję, że wszystko idzie dobrze. Powiedz mi o nowym trenerze, nawet nie wiem, jak on myśli, bo nic od niego nie słyszałem.

Prezes dalej milczał, a kapitan drużyny narodowej nie ustępował. 

Ramos: Zapomniałeś wspomnieć o Luisie Enrique? Widzę, że ludzie zmieniają się w zależności od pozycji. Jestem z tobą, jak wtedy, gdy byłeś w AFE.
Rubiales: Nie rozmawiałem z trenerem o sprawach sportowych. Sergio, ja też jestem za wszystkimi, ZAWSZE. Uściski.

Ramos odzyskał kontakt z Rubialesem w niedzielę 20 stycznia 2019 roku, po tym jak Barcelona pokonała Leganés 3:1 w meczu 20. kolejki Primera División. Druga bramka Barçy, zdobyta w 71. minucie przez urugwajskiego napastnika Luisa Suáreza, była otoczona kontrowersjami, ponieważ po dotknięciu piłki uderzył butem w bramkarza przeciwników. Tej nocy Ramos napisał do Rubialesa, człowieka odpowiedzialnego za sędziów i system VAR, aby się poskarżyć.

20 STYCZNIA 2019: ROZMOWA O SĘDZIOWANIU
Ramos: Rubi, jak tam? Jedna sprawa, zaczynamy się poważnie martwić o kwestię VAR, szczególnie w przypadku Barçy. To prawdziwa kompromitacja, a sędziowie zachowują się bezwstydnie. Widzieliście faul Suáreza na bramkarzu w dzisiejszym meczu przy 2:1? To żart.
Rubiales: Dzień dobry, Sergio. Jesteś kapitanem drużyny narodowej, masz za sobą setki lub tysiące meczów i rozumiesz lepiej niż ktokolwiek inny, że czasem są różne opinie na temat tej samej rzeczy. Jak wiesz, nie angażuję się w te sprawy. Pracujemy dzień po dniu, aby sędziowie mieli więcej środków i poprawili swoją efektywność. Oferujemy Realowi Madryt i innym klubom, które o to poproszą, wizytę w VAR i spotkanie z Carlosem Velasco Carballo, aby sędziowie mogli poinformować ich na miejscu o tym, jak to działa lub o wszelkich wątpliwościach i skargach, jakie mogą mieć. Razem musimy starać się poprawić nasz futbol. Pozdrawiam serdecznie, do zobaczenia wkrótce.
Ramos: Politycznie bardzo poprawnie, gratuluję. Spodziewałem się osobistej opinii na temat wczorajszego meczu Barçy, co było skandalem, oni tak czy siak są skazani na wygranie ligi. Rozumiem twoje stanowisko. Uściski.

Rubiales i Ramos omawiali też inne kwestie, takie jak premie dla graczy na Mistrzostwach Świata w Rosji i możliwość, by ten pomógł środkowemu obrońcy Realu wygrać Złotą Piłkę lub The Best. Jednak ich relacje zawsze były odległe. W 2021 roku Luis Enrique zdecydował się na pominięcie Ramosa w Mistrzostwach Europy.

***

El Confidencial w drugim artykule przedstawia również kolejną rozmowę Rubialesa z Gerardem Piqué. Tym razem środkowy obrońca Barcelony prosił prezesa o zmianę terminu meczu reprezentacji Hiszpanii.

Piqué: Rubi, musimy porozmawiać na temat, który jest dla mnie bardzo ważny i powinnaś mi wyświadczyć tę przysługę za wszelką cenę. Wyjaśnię, w poniedziałek 18 listopada na Wanda Metropolitano jest mecz Hiszpanii z Rumunią. Puchar Davisa rusza w Madrycie w poniedziałek 18 listopada. Shakira otworzy turniej, moja żona zaśpiewa, urządzimy piekielne show, a po południu odbędą się mecze. Oczywiście, jeśli na Wandzie będzie ten sam mecz Hiszpanii z Rumunią, to będziemy się wzajemnie kanibalizować. Nie wiem, jaki jest poprzedni kalendarz, nie wiem, czy można go przenieść na niedzielę, co byłoby idealnym rozwiązaniem, nie wiem, czy gra się w piątek czy w czwartek. Popatrzmy na kalendarz, ale wiem, że jeszcze nie zaczęliście sprzedawać biletów i że można by to przesunąć, więc popatrzmy na to.
Rubiales: Ok, zobaczę czy się da, nie wiem, czy się da, ale jeśli się da, to spróbujemy.

Prezes nie mógł zmienić terminu, co było niemożliwe, ponieważ był to ostatni mecz fazy grupowej i był rozgrywany przy jednolitym terminarzu. Zmiana terminu oznaczałaby przesunięcie kilku kolejnych meczów innych drużyn. Hiszpania wygrała to spotkanie 5:0.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!