Menu
/ as.com

Peter wzbudza zainteresowanie

Foto: Peter wzbudza zainteresowanie
Fot. Getty Images

Sytuacji Petera, który w zeszłym sezonie zaliczył swój debiut w pierwszym zespole, przyglądają się Getafe oraz Rayo Vallecano. Klub na razie woli zaczekać i nie podejmować pochopnych decyzji.

Obecnie w Valdebebas realizowany jest plan, który ma na celu zatrzymanie na najbliższe lata najbardziej obiecujących zawodników. Nie można jednak wykluczyć, że szkółkę opuszczą Sergio Arribas oraz Mario Gila, a kolejnym zawodnikiem, którego przyszłość nie jest do końca znana, jest Peter Federico González Carmona, w La Fábrice znany po prostu jako Peter. Skrzydłowy zadebiutował w pierwszej drużynie w poprzednim sezonie w meczu z Athletikiem na San Mamés. 19-latek wzbudza zainteresowanie kilku klubów z La Ligi, a najmocniej jego sytuację śledzą Getafe oraz Rayo Vallecano. 

Sztab ciągle liczy na zawodnika i ma nadzieję, że w rozgrywkach 2022/23 będzie do dyspozycji Raúla. Klub zachowuje spokój i nie zamierza podejmować żadnej pochopnej decyzji w kwestii przyszłości utalentowanego zawodnika. Opcja wypożyczenia nie jest brana pod uwagę, a ewentualny transfer będzie możliwy tylko, gdy wpłynie ciekawa oferta. W takim przypadku Real i tak chce zachować 50% praw do piłkarza, z którym w Valdebebas wiązane są spore nadzieje. 

Mający dominikańskie korzenie Peter wychował się w jednym z najbiedniejszych okręgów Wspólnoty Autonomicznej Madrytu. Już od wczesnych lat dawał o sobie znać jego ponadprzeciętny talent, ale najbliższe osoby z jego otoczenia podkreślają, że zbyt duża nieśmiałość nieco opóźniła jego rozwój jako piłkarza. W Realu Madryt konsekwentnie pokonywał kolejne kategorie wiekowe, ale dopiero w 2021 roku pod okiem Raúla w Castilli wskoczył na swój najwyższy poziom. Niedawne odejście Garetha Bale'a oraz niepewna przyszłość Asensio sprawiają, że jego udział w zbliżającej się pretemporadzie nie jest wcale wykluczony. 

Klub będzie musiał w najbliższym czasie uporządkować kadrę Castilli, a włodarze ze spokojem analizują sytuacje kontraktowe poszczególnych graczy. W zespole najpewniej pozostanie Latasa, jednak nieco inaczej wygląda to w przypadku takich piłkarzy jak Sergio Arribas, Mario Gila czy Sergio Santos, których przyszłość wciąż stoi pod znakiem zapytania. Ten ostatni otrzymał niedawno propozycję z Leganés. Arribasem interesuje się wiele klubów, jednak dużo będzie zależało od Realu, do którego będzie należeć ostatnie słowo. Mario Gila z kolei wzbudza zainteresowanie włoskiego Lazio. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!