Menu
/ marca.com

Skomplikowane kontrakty

Foto: Skomplikowane kontrakty
Fot. Getty Images

Real Madryt wciąż nie podjął decyzji co do dalszej przyszłości Marco Asensio i Daniego Ceballosa. Kontrakty obu zawodników wygasają już za rok, ale żadna ze stron nie jest pewna, czy dalsza współpraca byłaby najlepszym rozwiązaniem.

Po pełnym domknięciu operacji związanych z Aurélienem Tchouaménim i Antonio Rüdigerem w biurach na Santiago Bernabéu priorytetem staje się temat odejść i rozwiewania wątpliwości dotyczących przyszłości poszczególnych zawodników. Pomijając przypadki Luki Jovicia i Mariano, którzy są przez Real Madryt definitywnie wystawieni na sprzedaż, na tapecie jest dwóch innych piłkarzy, co do których nie można być tak naprawdę niczego pewnym. Mowa tutaj o Marco Asensio i Danim Ceballosie, którzy w jakimś stopniu dołożyli swoją cegiełkę do sukcesów z poprzedniego sezonu.

Na ten moment nikt z nich nie otrzymał formalnej propozycji przedłużenia kontraktu z Realem Madryt. A trzeba pamiętać, że ich obecne umowy z klubem wygasają już za rok. Oczywiście nie są to jedyne tego typu przypadki, ponieważ w podobnej sytuacji są Karim Benzema, Nacho i Toni Kroos. Różnica polega na tym, że co do tej trójki klub nie ma żadnych wątpliwości. Napastnik i obrońca już niebawem powinni złożyć podpisy na nowych kontraktach, natomiast niemiecki pomocnik chce się najpierw upewnić, czy będzie w stanie utrzymać obecny poziom zanim parafuje nową umowę do 2024 roku.

W poprzednim sezonie Asensio był trzecim najlepszym strzelcem w ekipie Carlo Ancelottiego, a Ceballos po całkowitym uporaniu się z problemami fizycznymi mógł liczyć na regularne otrzymywanie kolejnych minut. Fakty są takie, że jeden i drugi chce grać i odgrywać kluczową rolę, by w jak najlepszej sytuacji podejść do zbliżającego się mundialu w Katarze. A nie da się ukryć, że w Realu Madryt będzie im o to bardzo trudno.

W tym momencie dyrekcja sportowa Królewskich ze spokojem obserwuje dalszy rozwój wydarzeń i docelowo oczekuje jasnych deklaracji ze strony dwójki Hiszpanów. Obie strony wiedzą, że przedwczesna zgoda na przedłużenie kontraktu może być nie do końca właściwą decyzją, dlatego spokój i zachowanie zimnej krwi są tutaj wskazane. I Asensio, i Ceballos na pewno mogą być przydatnymi elementami w układance Ancelottiego, ale muszą mieć świadomość, że w żadnym momencie nie będą mogli liczyć na niekwestionowany pierwszy skład.

Obserwując rynek
Obecnie agenci obu zawodników wysłuchują ofert innych klubów i bacznie obserwują rynek transferowy. Jednocześnie zostali już poinformowani przez władze Realu Madryt, że w przypadku negocjacji transferu nie będzie żadnej taryfy ulgowej i klub będzie oczekiwał konkretnych pieniędzy i ofert na rynkowym poziomie. Dla Królewskich w tym wszystkim najważniejsze jest to, że w kontekście sprzedaży nie ciąży na nich żadna presja – klubowe finanse są na tak dobrym poziomie, że to Asensio i Ceballosowi powinno zależeć na tym, aby przyjść z satysfakcjonującą ich obecny klub ofertą.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!