Girona zagra w La Lidze

W decydującym meczu barażowym Girona pokonała na wyjeździe Tenerife 3:1 i zapewniła sobie powrót do La Ligi. Wcześniej awans wywalczyły Almería i Real Valladolid.

W pierwszym spotkaniu w Gironie gospodarze zremisowali z Tenerife 0:0, przez co wszystko miało wyjaśnić się dziś na Wyspach Kanaryjskich. Gospodarze mieli sporo pecha i zawodzili w defensywie. W pierwszej połowie goście wyszli na prowadzenie po niezrozumiałym zachowaniu stopera, Sergio Gonzáleza, który ręką zablokował strzał. Rzut karny na gola zamienił doświadczony Cristhian Stuani.

W drugiej połowie Tenerife nie potrzebowało nawet kwadransa, by wyrównać stan meczu. Później błędy indywidualne w połączeniu z pechem spowodowały, że to Girona zdobyła dwie kolejne bramki. Pierwszą z nich zdobył… drugi ze stoperów Tenerife, José León, który próbował zablokować dośrodkowanie bardzo aktywnego dziś Álexa Baeny. W 80. minucie wynik meczu ustalił Arnau Martínez.

Po trzech sezonach spędzonych na zapleczu i trzykrotnym podejściu do baraży Girona wreszcie wraca do Primera División. Najpierw pokonała w dwumeczu Eibar, teraz poradziła sobie z Tenerife i może świętować. Katalonia zyskuje więc trzeci (po Barcelonie i Espanyolu) klub w najwyższej klasie rozgrywkowej.