Porażka Austrii z Danią, 90 minut Alaby

Spotkanie Austrii z Danią rozpoczęło się z 1,5-godzinnym opóźnieniem. Późna pora lepiej wpłynęła na Duńczyków, którzy wygrali 2:1. Alaba rozegrał całe spotkanie.

Austria przegrała z Danią w drugiej kolejce Ligi Narodów. Alaba rozegrał pełne 90 minut i zaliczył dobre zawody. Błysnął próbą zaskoczenia Schmeichela bezpośrednio z rzutu rożnego. Poza tym w obronie stracone gole nie idą na jego konto. Austriacy oddali więcej strzałów i prezentowali się lepiej na murawie, ale zabrakło im skuteczności. Duńczycy pod tym względem wypadli lepiej i zgarnęli komplet punktów.

Mecz rozpoczął się z 1,5-godzinnym opóźnieniem spowodowanym awarią oświetlenia na stadionie. Zamiast o 20:45, sędzia po raz pierwszy zagwizdał o 22:15. Być może to sprawiło, że początek spotkania był bardzo senny, bez godnych uwagi akcji. Jako pierwsza zaczęła się rozkręcać Austria, chociaż skończyło się to… golem dla Danii. Kristensen posłał piłkę w pole karne, futbolówka odbiła się jeszcze od zawodnika gospodarzy i Højbjerg bez problemów wpisał się na listę strzelców. Niewiele brakowało, żeby Dania poszła za ciosem. Szansę miał Poulsen, ale Pentz zdołał obronić jego strzał, a Friedl zdążył wybić piłkę przed nabiegającym na dobitkę Eriksenem. Tuż przed przerwą do ataku ruszyli gospodarze. Alaba próbował zaskoczyć Schmeichela bezpośrednio z rzutu rożnego, jednak duński golkiper był czujny.

W drugiej połowie znów inicjatywa należała do Austriaków, ale groźne kontrataki wyprowadzała Dania. Pentz musiał się mocno wysilić przy obronie strzału Eriksena, a chwilę później miał sporo szczęścia, gdy Skov Olsen spudłował w sytuacji jeden na jednego. W końcu jednak Duńczycy popełnili błąd. Zbyt krótkie podanie do Schmeichela sprawiło, że wybicie bramkarza zablokował Gregoritsch, a później wszystko potoczyło się szybko – Arnautović podał do Schlagera i był remis. Kilka minut później Arnautović mógł dać Austrii prowadzenie. Minął już Schmeichela, lecz uderzył w słupek. Lepszy moment Austrii znów skończył się golem dla Danii. Pięknym uderzeniem popisał się Stryger. To trafienie było ostatnim w tym spotkaniu mimo dużych wysiłków gospodarzy w ostatnich minutach. Komplet punktów powędrował do Danii.

Austria – Dania 1:2 (0:1)
0:1 jbjerg 28’
1:1 Schlager 67’ (asysta: Arnautović)
1:2 Stryger 84’ (asysta: Eriksen)

Austria: Pentz, Friedl (Wöber 78’), Alaba, Posch (Danso 63’), Trimmel, Seiwald, Baumgartner (Sabitzer 46’), Ljubicic (Arnautović 46’), Schlager, Laimer, Kalajdžić (Gregoritsch 46’).

Dania: Schmeichel, Andersen, Nelsson, Vestergaard (Cornelius 52’), Mæhle (Stryger 66’), Højbjerg, Jensen (Delaney 80’), Kristensen, Eriksen, Braithwaite (Skov Olsen 52’), Poulsen (Damsgaard 51’).