Klub ze stolicy Włoch potrzebuje pilnych wzmocnień, jednak sytuacja ekonomiczna większości zespołów w Serie A nie pozwala na wielkie transfery. Problem ten tyczy się także Romy, która na rynku transferowym musi liczyć w dużej mierze na spryt i dobre okazje. W tym momencie na afiszu pojawia się właśnie Isco. Andaluzyjczyk jako wolny zawodnik budzi olbrzymie zainteresowanie. Jak donoszą dziennikarze Marki, z włoskich drużyn najbardziej na podpisaniu kontraktu z pomocnikiem zależy Giallorossim.
José Mourinho zbudował sobie w klubie mocną pozycję. Zespół kręci się wokół niego, a zarząd darzy go pełnym zaufaniem. Portugalski szkoleniowiec ściśle współpracuje z Jorge Mendesem, czego owocem było sprowadzenie choćby Sérgio Oliveiry z Porto. Isco może być kolejnym graczem ze stajni słynnego agenta. Na radarze znajduje się także Gonçalo Guedes.
Transferowi Isco sprzyjałby schemat taktyczny Mourinho. Ustawienie z biegiem sezonu ewoluowało do momentu, w którym jego ostateczny kształt to najczęściej 3-5-2 lub 3-4-2-1. W pierwszym z przypadków najbardziej wysuniętymi zawodnikami są Abraham i Zaniolo. W drugim natomiast za dziewiątką operuje dwóch ofensywnych pomocników. Isco czułby się komfortowo w obu tych wariantach. Lorenzo Pellegrini mógłby zaś stanowić dla niego bardzo dobre uzupełnienie i wsparcie w kreacji.
Wiadomo już, że w Romie na kolejny sezon nie zostanie Henrich Mychitarian, który nie zaakceptował warunków nowej umowy. Nie wiadomo też, jak potoczą się dalsze losy Zaniolo. Działacze nie chcieliby się go pozbywać, ale z drugiej strony są świadomi, że jego sprzedaż mogłaby w znacznej części naprawić klubowe finanse.
Komentarze (10)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się