Oficjalnie: Real Madryt pożegnał Garetha Bale'a

Real Madryt w oficjalny sposób pożegnał się z Garethem Bale'em, któremu wygasł kontrakt. Przedstawiamy komunikat Królewskich.

„Real Madryt chce wyrazić swoją wdzięczność i sympatię dla Garetha Bale'a, który już na zawsze tworzy część legendy tego klubu.

Od tamtego 2 września 2013 roku, gdy przyszedł do Realu Madryt w wieku 24 lat, przeżył przez tych 9 lat jedną z najbardziej błyskotliwych epok w naszej historii. Przez ten czas, w którym bronił koszulki i herbu Realu Madryt, zdobył 19 tytułów: 5 Pucharów Europy, 4 klubowe mundiale, 3 Superpuchary Europy, 3 mistrzostwa, 1 Puchar Króla i 3 Superpuchary Hiszpanii. Wśród tytułów indywidualnych został wybrany Najlepszym Piłkarzem Finału Ligi Mistrzów w 2018 roku i zdobył Złotą Piłkę na klubowym mundialu w tym samym roku.

Ponad swoimi sukcesami, Gareth Bale pozostawił w pamięci całego madridismo swojego cudowne i decydujące gole, jak jego niezapomniana główka w finale Ligi Mistrzów w Lizbonie, jego niezapomniany sprint w finale Pucharu Króla w Walencji czy jego historyczna przewrotka w finale Ligi Mistrzów w Kijowie, gdy zdobyliśmy La Decimotercerę.

Real Madryt jest i zawsze będzie twoim domem. Klub życzy dużo szczęścia mu i całej jego rodzinie”, przekazali Królewskich.

Dzisiaj sam zawodnik pożegnał się z klubem i kibicami za pośrednictwem swoich portali społecznościowych.