Menu
/ marca.com

Modrić: Real nadal będzie na szczycie, ponad jakimkolwiek graczem

Foto: Modrić: Real nadal będzie na szczycie, ponad jakimkolwiek graczem
Fot. realmadrid.com

Luka Modrić rozmawiał z COPE i RadioMARCA. Chorwat opowiadał o finale, swojej sytuacji i ostatnich wydarzeniach.

– Zaskoczenie decyzją Mbappé? Nie, bo nic nie wiedzieliśmy. Nie miałem żadnych oczekiwań. Przez rok dużo się o tym mówiło, ale nic nie było wiadomo, czy to się stanie, czy nie, i dlatego musimy zamknąć ten temat i więcej o nim nie mówić. Przed nami finał Ligi Mistrzów, który jest najważniejszą rzeczą ze wszystkich. Real Madryt nadal będzie na szczycie, ponad jakimkolwiek graczem, ponad wszystkim innym, i nie ma co się nad tym dłużej zastanawiać. Myślę, że mamy bardzo dobry zespół, wielu zawodników, którzy mogą się bardzo rozwinąć, którzy mają za sobą świetny sezon i może uda nam się docenić to, co tu mamy. Zawodnicy, z których być może niektórzy staną się w przyszłości wielkimi gwiazdami.

– Kto może odgrywać rolę Mbappé w Realu? To może być Vinícius. To może być Rodrygo. Mamy Camavingę i Valverde, którzy są młodzi, ale w tym sezonie spisali się bardzo dobrze, i nie tylko w tym, ale także w poprzednich sezonach. Zdobyliśmy Superpuchar i wygraliśmy ligę w bardzo dobrym stylu, dlatego musimy docenić to, co zrobiła ta drużyna i myślę, że może się dalej rozwijać.

– Bale? Nie wiem, co ci powiedzieć, najlepiej zapytaj Garetha, co się stało. Zawsze powtarzam, że Gareth był bardzo ważny dla tego klubu, dla tej drużyny. Dokonał wielkich rzeczy i nie można o tym zapomnieć. Szkoda, że ostatni rok nie był dla niego i dla klubu najlepszy.

– Przedłużony kontrakt? Nie, ja i klub rozmawiamy, ale mamy dobre relacje… Zrobić Mbappé? Nie ja. Na pewno tego nie zrobię. Ale niech klub też tego ze mną nie robi (śmiech). Nie, żartuję. Mamy do siebie duże zaufanie, bardzo dobrze się dogadujemy i będzie się działo to, co ma się dziać. Ale teraz jest finał i to jest najważniejsze. Nie chcę myśleć o niczym innym.

– Koniec kariery? Wielokrotnie powtarzałem, że chcę zakończyć karierę w Realu Madryt. Czuję się dobrze, ale nie myślę zbyt wiele o przyszłości, skupiam się na teraźniejszości, chcę cieszyć się tym, co robię, i stopniowo sprawdzać, na jakim jestem poziomie. Jeśli uda mi się utrzymać ten poziom… Ponieważ w Realu Madryt trzeba być na bardzo wysokim poziomie. Jeśli będę się czuł na siłach, chciałbym tu kontynuować pracę i mam nadzieję, że za kilka lat będę mógł tu zakończyć karierę.

– Ancelotti? Jest najlepszym trenerem. Jeden z najlepszych w historii tego sportu. To, co najbardziej bym w nim podkreślił, to jego osobowość. Jego sposób bycia, pokora, sposób traktowania ludzi; sposób, w jaki opiekuje się zawodnikami, sposób, w jaki z nimi rozmawia… To jest właśnie najlepsza rzecz w Carlo. I oczywiście, jeśli mamy taką dobrą atmosferę, to po części jest to jego zasługa. A także, że ten sezon był jak dotąd bardzo dobry. Miejmy nadzieję, że zakończy się to w najlepszy możliwy sposób, i to właśnie dzięki niemu. Ponieważ dzięki swojemu sposobowi bycia przekonał zawodników, że jesteśmy zżytą grupą. Jesteśmy prawdziwą grupą. Z dużą dozą pokory. Grupą, w której pomagamy sobie nawzajem, a to dzięki Carlo.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!