/ Leszczu, Mateo, ostricz

Gol Ødegaarda, Brahim mistrzem Włoch

Ostatni ligowy weekend sezonu 2021/22 zakończył się mistrzostwem Italii zdobytym przez Brahima, ale inni zawodnicy niedawno związani z Realem Madryt również mieli co świętować.

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan pojawił się wreszcie na murawie, wchodząc na boisko w 73. minucie meczu z Sassuolo przy wyniku 3:0. Nie miał zbyt wielkiego wpływu na boiskowe wydarzenia, ale mógł wziąć udział w celebracji, ponieważ to zwycięstwo zapewniło Milanowi mistrzostwo Włoch po 11 latach posuchy.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Wypadł z podstawowego składu na koniec sezonu. Jego koledzy spisali się bez zarzutu, Cádiz pokonał Alavés 1:0 i rzutem na taśmę zapewnił sobie utrzymanie.

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
W niedzielę Mallorca wygrała na wyjeździe z Osasuną 2:0, a Japończyk przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Borja Mayoral (Getafe CF)
W ostatnim meczu La Ligi Getafe przegrało na wyjeździe z Elche 1:3, ale gdy padały dwa ostatnie gole dla gospodarzy jego nie było już na boisku. Mayoral zaliczył nie najgorsze spotkanie, miał udział przy trafieniu Enesa Ünala, w drugiej połowie stworzył świetną okazję Gonzalo Villarowi. W 74. minucie opuścił boisko. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
W starciu z Juventusem pojawił się na murawie w 62. minucie. Zaliczył jeden odbiór piłki, jeden udany drybling i raz faulował rywala. Rywal nie należał do najłatwiejszych, jednak obrońca nie popełnił żadnego błędu i nie można się do niego o nic przyczepić. Ostatecznie Fiorentina wygrała 2:0.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Bundesliga zakończyła rozgrywki już ponad tydzień temu, a z Pucharu Niemiec odpadła w 1/8 finału. Ostatecznie to trofeum trafiło do Lipska, który w finale wygrał z Freiburgiem 2:1. Reinier ma już wakacje.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Całe domowe spotkanie z Levante przesiedział na ławce rezerwowych. Jego koledzy pod jego nieobecność nie poradzili sobie zbyt dobrze i przegrali ze spadkowiczem aż 2:4. W roli lewego obrońcy Rayo wystąpił Kévin Rodrigues.

Sergio Ramos (PSG)
Hiszpan nie miał za wiele pracy w domowym starciu z Metz, które PSG wygrało 5:0. Rozegrał pełne 90 minut i był pewny w defensywie. Zanotował łącznie 5 odbiorów i tradycyjnie starał się stwarzać zagrożenie pod bramką rywala przy stałych fragmentach. Kolejny solidny mecz stopera, który mógł celebrować swoje pierwsze mistrzostwo Francji. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Martin Ødegaard (Arsenal)
Arsenal czekał tylko na wynik meczu Tottenhamu, który spokojnie odprawił Norwich, więc tak naprawdę ich starcie z świeżo utrzymanym Evertonem nie było o żadną konkretną stawkę. Ødegaard rozegrał pełne 90 minut i było to w jego wykonaniu bardzo dobre spotkanie. Świetnie rozgrywał piłkę, poruszał się między liniami i grał na naprawdę bardzo wysokim poziomie, choć rywale też nieszczególnie mu w tym przeszkadzali. Ustalił wynik meczu na 5:1 ładnym trafieniem w samej końcówce. Arsenal wygrał to spotkanie, ale na skutek ostatnich dwóch porażek w przyszłym sezonie będzie można ich oglądać tylko w Lidze Europy.
Ocena WhoScored: 8,4/10

Raphaël Varane (Manchester United)
Na zakończenie sezonu Manchester United przegrał 0:1 z Crystal Palace. Szansę na występ dostało wielu rezerwowych zawodników, a Varane przesiedział to spotkanie na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Martin Ødegaard