Oceny zawodników po meczu z Betisem

Real Madryt zremisował u siebie z Betisem 0:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Nie miał wiele pracy, ponieważ uderzenia Guido Rodrígueza i Andrésa Guardado nie miały prawa sprawić mu większych problemów. Belga warto jednak pochwalić za coś jeszcze – perfekcyjnie podawał piłkę (26/26), potrafił też w bardzo przytomny i odważny sposób rozpocząć kontratak.

2. Carvajal

Nieźle radził sobie w obronie i mimo pojedynczych pomyłek w rozegraniu czy przyjęciu piłki może być z siebie zadowolony. Był zaangażowany w większość akcji Królewskich, wypracował okazje Benzemie, gdy ten uderzał z powietrza, a także Viníciusowi po rzucie rożnym.

3. Militão

Forma Brazylijczyka budziła ostatnio bardzo duże wątpliwości. Wczoraj zaliczył jednak niemal idealny mecz. Wygrywał pojedynki, dobrze radził sobie z kryciem, zaliczył najwięcej interwencji ze wszystkich zawodników i wyglądał tak jak w swoich najlepszych momentach. Znów był liderem defensywy. W takiej formie potrzebujemy go za tydzień.

6. Nacho

Nie wyróżniał się i dość rzadko decydował się na bardziej zdecydowane próby odbioru czy odważniejsze wyjścia z piłką przy nodze. Z drugiej strony nie popełnił żadnego błędu, który rzucałby się w oczy.

23. Mendy

W defensywie miał nieco więcej spokoju niż zwykle, ponieważ i Canales, i Fekir schodzili do środka w poszukiwaniu rozegrania piłki, zostawiając wolne miejsce na skrzydle, z którego Sabaly korzystał bardzo rzadko. Ferland próbował za to kilka razy zaangażować się do ataku, popisał się bardzo dobrym dośrodkowaniem w pierwszej połowie, gdy okazję na zdobycie bramki mieli Benzema i Kroos.

14. Casemiro

Jasne było to, że nikt w Realu Madryt nie grał wczoraj na sto procent możliwości i każdy piłkarz miał w głowie finał Ligi Mistrzów, ale po nikim nie było to tak widoczne jak u Casemiro. Z jednej strony zaliczył kilka bardzo ważnych interwencji, ale potrafił też w swoim stylu łatwo stracić piłkę czy próbować zdobyć bramkę z ponad 70 metrów.

10. Modrić

Mecz z Betisem miał być dla niego raczej rozbieganiem niż meczem o poważną stawkę, a momentami jego rywalizacja z rywalami mogła przestraszyć kibiców, którzy wiedzą, że na takiego zawodnika należy chuchać i dmuchać. Rozegrał ponad 70 minut, ale najlepsze – miejmy nadzieję – zostawił na finał Ligi Mistrzów.

8. Kroos

Gdy był na boisku, to do niego należało dyrygowanie grą Realu Madryt. Posłał trzy podania kluczowe, to on wyprowadził też akcję, po której Vinícius miał mnóstwo miejsca i tylko jednego obrońcę naprzeciwko siebie, ale niestety tego nie wykorzystał. Toni mógł wpisać się na listę strzelców, ale z kilkunastu metrów uderzył obok bramki. Szybko zakończył swój występ, ale wczoraj pokazał się z dobrej strony, zwłaszcza w porównaniu do formy sprzed kilku tygodni.

21. Rodrygo

Gdy gra od początku i błyszczy, zwykle porusza się bliżej lewej strony boiska. Na prawej nie jest tak efektywny, a wczoraj wyraźnie brakowało większych konkretów i przebłysków. Nie był tak aktywny i odważny jak Vinícius.

20. Vinícius

Był aktywny, chętnie szukał dryblingu i sprawiał nieco problemów obrońcom Betisu. Tym razem nie był jednak decydujący. Nie ma jednak wątpliwości, że w Paryżu jego obecność i forma będą kluczowe.

9. Benzema

Nie był to dobry mecz w jego wykonaniu. Dobrze potrafił odnaleźć się w polu karnym rywala, ale miał problem z precyzją. Oddał aż 7 strzałów, ale tylko jeden z nich był celny. Oby w następnym meczu było lepiej.

25. Camavinga

Wszedł w przerwie i dał bardzo dobrą zmianę. Wygrał niemal wszystkie pojedynki w środku pola, z dużą łatwością odbierał piłkę, a później dobrze wiedział, co z nią zrobić. W Paryżu nie zagra od początku, ale można być pewnym, że bez względu na wynik i tak pojawi się na boisku w finale.

15. Valverde

Jego nieobecność w pierwszej jedenastce była sporą niespodzianką. W przerwie pojawił się jednak na boisku i spisał się dość dobrze. Rzadko tracił piłkę, starał się ciągnąć grę do przodu. Kończył mecz na prawym skrzydle, gdy z boiska zszedł Rodrygo.

12. Marcelo

Być może po raz ostatni widzieliśmy go na boisku w tych barwach. Popisał się świetną wrzutką do Benzemy, który w samej końcówce nie potrafił jednak pokonać bramkarza Betisu.