/ KRot, Mateo, ostricz

Dobry występ Ramosa, pozostali bez błysku

Zawodnicy związani z Realem Madryt znów nie mogą być z siebie zadowoleni. Brahim nie zagrał ani minuty, a Chust sprokurował rzut karny. Dobre spotkanie zaliczył za to Sergio Ramos.

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan w drugiej kolejce z rzędu cały mecz spędził na ławce rezerwowych. W tym czasie Milan ograł 2:0 Atalantę i jest o krok od zdobycia scudetto.

Víctor Chust (Cádiz CF)
Wrócił do podstawowego składu na mecz z Realem Sociedad, ale tego występu nie będzie dobrze wspominał. Cádiz przegrał 0:3, co skomplikowało jego sytuację w kontekście walki o utrzymanie. Víctor nie popełnił błędów przy dwóch pierwszych trafieniach rywali, ale w ostatnich sekundach spotkania sfaulował Portu w polu karnym, co skończyło się rzutem karnym i trzecim golem dla Basków. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj. Zremisowany 1:1 mecz z Realem Madryt Chust przesiedział na ławce rezerwowych.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 5,7/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
W środku tygodnia Mallorca mierzyła się na wyjeździe z Sevillą, a Japończyk pojawił się na murawie dopiero w 74. minucie. Nie wyróżnił się niczym szczególnym, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

W starciu z Rayo Vallecano pojawił się na boisku w 64. minucie. Mallorca potrzebowała gola, a Japończyk miał wprowadzić trochę ożywienia w ataki swojego zespołu. Był aktywny, oddał dwa strzały na bramkę i pomagał w defensywie. Zanotował niezłe zawody, a Mallorca wygrała 2:1 w niezwykle ważnym meczu w kontekście utrzymania. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3

Borja Mayoral (Getafe CF)
W wyjazdowej potyczce z Osasuną wybiegł w pierwszym składzie, ale spisał się kiepsko. Rzadko był przy piłce, oddał tylko jeden strzał (zablokowany), średnio radził sobie w powietrzu. Spędził na boisku niemal całe spotkanie, ale Getafe tylko zremisowało 1:1. Miał za to mały udział przy jedynym golu. To właśnie on podawał do Nemanji Maksimovicia, który dośrodkowywał piłkę przy samobójczym trafieniu Lucasa Torró. Skrót meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,2/10

W meczu z Barceloną ponownie znalazł się w pierwszym składzie i zagrał dość podobnie jak kilka dni wcześniej z Osasuną. Rzadko był przy piłce i nie stanowił większego zagrożenia. Inny był za to wynik. Getafe zremisowało 0:0 i zapewniło sobie utrzymanie w La Lidze.
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,3/10

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
Fiorentina przegrała na wyjeździe z Sampdorią 1:4, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Reinier (Borussia Dortmund)
W ostatnim meczu Bundesligi zaliczył króciutki występ w domowym starciu z Herthą Berlin. Był przy piłce tylko raz – zaliczył jedno celne podanie. Ten występ idealnie odzwierciedla jego dwuletni pobyt w Dortmundzie. W 34. kolejce BVB wygrała 2:1.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
O czwartkowym meczu z Villarrealem powinien jak najszybciej zapomnieć. Spisał się kiepsko, choć nie był najgorszym piłkarzem na boisku. Rayo przegrało jednak u siebie aż 1:5, a Fran nie wyróżnił się niczym pozytywnym.
Ocena WhoScored: 5,4/10

W niedzielę Rayo mierzyło się na wyjeździe z Mallorcą, ale znów nie zagrało dobrego meczu. Fran zaliczył mnóstwo strat, choć był bardzo aktywny i często szukał dośrodkowań. Zespół z Balearów wygrał jednak 2:1.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,5/10

Sergio Ramos (PSG)
W sobotę PSG mierzyło się na wyjeździe z Montpellier, a były kapitan Realu rozegrał bardzo dobre spotkanie. Był pewny w obronie (zanotował 5 odbiorów) i w swoim stylu podłączał się do akcji ofensywnych. Zaliczył 3 udane dryblingi oraz oddał 3 strzały na bramkę rywala. Sergio przez większą część sezonu musiał zmagać się z kontuzjami, jednak powoli odzyskuje regularność i prezentuje się coraz lepiej.
Ocena WhoScored: 7,9/10

Martin Ødegaard (Arsenal)
Norweg rozegrał pełne 90 minut przeciwko Newcastle. Nie był to dla niego zły występ, bo stwarzał swoim kolegom sytuacje (3 celne podania) i bardzo dobrze rozgrywał, ale Sroki postawiły bardzo mocne warunki w środku pola. Często odbijał się od rywali, wygrał niecałą połowę pojedynków, w których brał udział, a w pracy defensywnej był raczej nieobecny. Słaby mecz Arsenalu, który przegrał 0:2 i w przedostatniej kolejce być może sprawił, że hymnu Ligi Mistrzów w następnym sezonie na The Emirates nie usłyszymy.
Ocena WhoScored: 6,7/10