36. kolejka: Levante spada do Segunda División

Real Madryt zakończył 36. kolejkę Primera División, która przypieczętowała spadek Levante do Segunda División.

Dzisiejsze mecze zamykały 36. kolejkę Primera División, a jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze Realu Sociedad oraz Cádizu. Baskowie jednak dość spokojnie poradzili sobie z goścmi walczącymi o utrzymanie i cały czas kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając 3:0, choć dwie bramki padły po rzutach karnych. Następnie lanie ekipie Rayo Vallecano sprawił Villarreal, który cały czas ma nadzieję na awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Podopieczni Emery'ego wpakowali w Madrycie rywalom aż pięć bramek, tak naprawdę wygrywając to spotkanie już w pierwszej połowie.

Kolejkę zamykało spotkanie Realu Madryt z Levante, które na Bernabéu walczyło o utrzymanie. Porażka oznaczała dla Granotas spadek i niestety przyszło im rywalizować na trudnym terenie o punkty. Królewscy jednak potraktowali to spotkanie bardzo poważnie i bardzo szybko wzięli się za obijanie bramki Cardenasa. Już w 19. minucie było 2:0, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0. Benzema, Vinícius czy Rodrygo chcieli poprawić swój dorobek bramkowy i każdemu z nich się to udawało. Ostatecznie Real Madryt wygrał 5:0, a Levante oficjalnie spadło do Segunda División. Dzisiejszym gościom, którzy przed meczem pokazali klasę przy szpalerze, życzymy oczywiście szybkiego powrotu do Primera División.