Oceny zawodników po meczu z Osasuną

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Osasuną 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Nie miał absolutnie żadnych szans przy trafieniu dla Osasuny i tradycyjnie nie można mu nic zarzucić. Dobrze poradził sobie też z niespodziewanym uderzeniem Brašanaca na początku drugiej połowy.

17. Lucas Vázquez

Grał dość przeciętnie i niczym konkretnym się nie wyróżniał. To on przybił jednak gwóźdź do trumny Osasuny i ustalił wynik meczu, a cała akcja bramkowa zaczęła się właśnie od jego odbioru. Żaden inny piłkarz Realu nie zaliczył zresztą tylu interwencji co on (9).

3. Militão

Ostatnio nie jest sobą, co niestety tylko potwierdził wczorajszy występ. Przy golu Osasuny to on zgubił krycie Ante Budimira, do tego przez cały mecz nie wyglądał pewnie. Zaliczył kilka dobrych interwencji, ale trudno po tym meczu go chwalić.

4. Alaba

W przerwie opuścił boisko, ale i tak zrobił mnóstwo dobrego. Mowa tu przede wszystkim o golu na 1:0, przy którym David miał mimo wszystko sporo szczęścia. Później próbował jeszcze raz – tym razem z dystansu – pokonać Herrerę, ale bramkarz był na posterunku. Prawdopodobnie właśnie wtedy nabawił się urazu.

6. Nacho

Teoretycznie zaczął mecz jako lewy obrońca, jednak brakowało z jego strony ruchów typowych dla bocznego defensora. Rzadko angażował się w ataki, a w defensywie przytrafiły mu się błędy. Chimy Ávila miał sporo miejsca na jego stronie, czego efektem był między innymi gol Budimira, przy którym Nacho również maczał palce.

25. Camavinga

Pod nieobecność Casemiro zagrał nieco bliżej własnej bramki i początek meczu wyglądał kiepsko. Dość szybko otrzymał bardzo rygorystyczną żółtą kartkę, zanotował też kilka groźnych zagrań na własnej połowie. Później dał jednak koncert. Był architektem trafienia na 2:1, ale chwalić go można za znacznie więcej. Bardzo dobrze poradził sobie też z zarządzaniem żółtą kartką przez całe spotkanie. Był jednym z bohaterów mimo słabego początku.

15. Valverde

Fede nie zmierzy żadna statystyczna maszyna. Samo jego bieganie – nieważne, czy z piłką, czy bez niej – daje Królewskim odpowiednią siłę i intensywność w środku pola. Z jednej strony nie było żadnej akcji, za którą można by go w jakiś sposób wyróżnić na tle reszty, ale mimo to zanotował dobry występ.

19. Ceballos

Miał udział przy dwóch pierwszych golach, notorycznie szukał piłki i dobrze radził sobie z jej rozegraniem. Szkoda, że nie mógł dokończyć spotkania. Bez rytmu meczowego wszedł do gry i dołożył swoją cegiełkę do – miejmy nadzieję – mistrzowskiego tytułu.

11. Asensio

Nie był to mecz, który w jakiś sposób zmieniłby jego status w zespole. Trzeba jednak podkreślić, że świetnie odnalazł się przy drugim golu, gdy sam zaczął też całą akcję i przeszedł z prawego skrzydła na pozycję „dziewiątki”. Mimo wszystko poza bramką nie zrobił wiele.

21. Rodrygo

Zasłużył na brawa nie tylko za trzy (dwa podyktowane) przewinienia zawodników Osasuny po jego akcjach. Wyglądał dobrze pod względem fizycznym, chętnie dryblował, zaliczył aż 4 podania kluczowe (najwięcej w zespole, tyle co Benzema). Mimo że Karim zmarnował oba rzuty karne, rola Rodrygo we wczorajszym spotkaniu była ogromna.

9. Benzema

Trudno uwierzyć w to, że Benzema kończy ten mecz bez gola lub asysty. Miał dwie doskonałe szanse z jedenastu metrów, ale w obu przypadkach Sergio Herrera go wyczuł. Warto pochwalić go za udział przy pierwszym i trzecim trafieniu. Najpierw świetnie dograł do Alaby, a w doliczonym czasie gry idealnie zachował się na swojej połowie, gdy wyprowadził akcję. Zmarnowanie dwóch rzutów karnych przykrywa jednak jego dobre zagrania w tym meczu.