/ KRot, Mateo, ostricz

Krótki epizod Ramosa, powrót do gry Frana Garcíi

Wypożyczeni i sprzedani zawodnicy nie mają za sobą udanego weekendu. Nieźle pod względem indywidualnym spisał się Frana García, choć Rayo nie potrafiło wygrać z zespołem ze strefy spadkowej. Warto też zwrócić uwagę na powrót do gry Sergio Ramosa. Jak spisali się pozostali?

Wypożyczeni

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan stracił miejsce w wyjściowym składzie Milanu, a na boisku w meczu z Genoą pojawił się dopiero w 86. minucie, więc nie miał jak wpłynąć na wynik meczu, choć minutę później do siatki trafił Messias. Milan wygrał 2:0 i utrzymał się w walce o tytuł mistrzowski.

Víctor Chust (Cádiz CF)
Sergio zaskoczył, wystawiając na Camp Nou skład nieco rezerwowy. Chust usiadł przez to na ławce, ale jego koledzy radzili sobie znakomicie, bo objęli prowadzenie. Víctor pojawił się na murawie w 77. minucie. Zaliczył ledwie trzy kontakty z piłką, które były wybiciami z pola karnego. Za wiele nie mógł pokazać, ale wywiązał się ze swojego zadania. Cádiz sprawił sensację, wygrywając z Barceloną 1:0. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Pomocnik rozpoczął wyjazdowe starcie z Elche na ławce rezerwowych i na boisku pojawił się tuż po przerwie. Wprowadził ożywienie w ataki Mallorki i pod kątem indywidualnym zanotował całkiem niezły występ. Zaliczył dwa kluczowe podania, cztery udane dryblingi, a dodatkowo dwa razy uderzał na bramkę przeciwnika. Japończyk był aktywny w akcjach ofensywnych, jednak jego starania na niewiele się zdały, ponieważ Mallorca ostatecznie przegrała aż 0:3.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 7,1/10

Borja Mayoral (Getafe CF)
Mecz z Villarrealem rozpoczął na ławce, co po słabym występie z Realem Madryt nie mogło dziwić. W przerwie zmienił jednak Ericka Cabaco i dał nie najgorszą zmianę. Oddał tylko jeden strzał (zablokowany), ale tradycyjnie nie można odmówić mu chęci. Pracował w defensywie, jednak jego zespół nie potrafił odrobić strat z pierwszej połowy (0:2) i ostatecznie przegrał na własnym boisku 1:2.
Ocena Marki: 1/3

Ocena WhoScored: 6,6/10

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
W sobotę Fiorentina wygrała u siebie z Venezią 1:0, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Reinier (Borussia Dortmund)
W miniony weekend zagrał po raz pierwszy od 27 lutego. W meczu z Wolfsburgiem Borussia Dortmund prowadziła już 6:0, dlatego trener w 78. minucie wpuścił go na boisko. Reinier miał kilka kontaktów z piłką, a jego zespół ostatecznie wygrał 6:1.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Ostatnio miał problemy zdrowotne, ale na wyjazdową potyczkę z Deportivo Alavés wrócił do wyjściowej jedenastki. Był bardzo aktywny zwłaszcza na początku spotkania, gdy najpierw wypracował dobrą okazję kolegom z zespołu, a później sam próbował pokonać Fernando Pacheco strzałem z dystansu. Nie wytrzymał jednak na boisku do końca meczu. Trener zdjął go z boiska w 74. minucie, gdy Rayo przegrywało już 0:1. Ostatecznie nie potrafiło odrobić strat i przegrało z ostatnią drużyną w tabeli. Skrót tego spotkania i wybrane akcje Frana możecie obejrzeć na tym skrócie.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

Sergio Ramos (PSG)
W niedzielę przeciwnikiem PSG było Olympique Marsylia, a były kapitan Królewskich pojawił się na murawie dopiero w 88. minucie. Przez te kilka minut nie wyróżnił się niczym szczególnym, a Paryżanie wygrali u siebie 2:1.

Martin Ødegaard (Arsenal)
Był jednym z lepszych zawodników Arsenalu w sobotniej porażce z Southampton, ale to nie wystarczyło. Robił to, do czego nas przyzwyczaił, to znaczy odnajdywał świetnie kolegów, dobrze dyktował tempo gry i szukał piłki. Oddał nawet aż trzy strzały, co, jak na niego, jest naprawdę niezłym wynikiem. Mimo to Kanonierzy ostatecznie przegrali 0:1 i stracili nieco dystansu w walce o czołową czwórkę, a Martin zanotował dość przeciętny występ, ale wyróżniający się na tle tej mizerii.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Raphaël Varane (Manchester United)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Norwich, który Czerwone Diabły wygrały 3:2 po hat-tricku Cristiano Ronaldo.

Zawodnik kolejki: Fran García