W półfinale z City!

W pierwszym spotkaniu w Manchesterze Atlético uległo Anglikom 0:1 po bardzo jednostronnym meczu. W rewanżu padł bezbramkowy remis. Real Madryt zagra w kolejnej rundzie z podopiecznymi Pepa Guardioli.

Diego Simeone i Pep Guardiola nie dokonali wielu zmian względem pierwszego spotkania. Argentyńczyk zdecydował się na jedną roszadę, przez którą Marcos Llorente wylądował na wahadle. W środku pola wystąpił za to Thomas Lemar, a na ławce wylądował Šime Vrsaljko. W zespole gości do pierwszej jedenastki wrócili Kyle Walker i Phil Foden.

Na początku meczu zmiana nastawienia Colchoneros była bardzo widoczna, jednak nawet gdy próby pressingu im wychodziły, nie potrafili w poważny sposób zagrozić bramce Edersona. To samo można jednak mówić o The Citizens. Przewaga Anglików w posiadaniu piłki była bardzo wyraźna, ale przed przerwą nie oddali ani jednego celnego strzału. Był za to strzał w słupek İlkaya Gündoğana.

Po przerwie Atlético potrafiło nawet zdominować gości i stworzyło niezłe szanse, których nie wykorzystali João Félix i Antoine Griezmann. Jeszcze poważniejsze problemy zaczęły się około 65. minuty, ponieważ z kontuzją z boiska zszedł Kevin De Bruyne, a problemy zdrowotne miał także Kyle Walker. Cholo skorzystał także z rezerwowych i wpuścił do gry Yannicka Carrasco, Rodrigo de Paula i Ángela Correę.

Mecz bardzo się zmienił, City zaczęło grać zupełnie inaczej, niż przyzwyczaiło do tego w potyczkach ligowych. Broniło się wieloma zawodnikami, wyglądało źle pod względem fizycznym, a Pep Guardiola w poszukiwaniu równowagi wpuścił Fernandinho za Bernardo Silvę. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, z boiska wyleciał bowiem Felipe. Zamieszanie po jego wejściu w Fodena trwało dłuższą chwilę, a sędzia doliczył aż 9 minut. Ostatecznie Atleti nie było w stanie znaleźć sposobu na Edersona i odpadło z Ligi Mistrzów.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Liverpool zremisował z Benficą 3:3 i również zapewnił sobie awans. W półfinale The Reds zmierzą się z Villarrealem, który wczoraj zremisował z Bayernem 1:1 i obronił zaliczkę z pierwszego spotkania.

Dokładny terminarz półfinałów poznamy w czwartek, 14 kwietnia. Mecze zaplanowano wstępnie na 26–27 kwietnia i 3–4 maja.

Atlético Madryt – Manchester City 0:0

Pierwszy mecz: 0:1
Awans: Manchester City

Atlético: Oblak; Llorente, Savić, Felipe, Reinildo, Lodi (70' Correa); Koke (69' De Paul), Kondogbia, Lemar (82' Suárez); João Félix (82' Cunha); Griezmann (69' Carrasco).
Manchester City: Ederson; Walker (74' Aké), Stones, Laporte, Cancelo; Rodri, Gündoğan, De Bruyne (65' Sterling); Mahrez, Foden, B. Silva (79' Fernandinho).