Brazylia kończy eliminacje bez porażki

Od pierwszej do ostatniej minuty na boisku przebywał Éder Militão, w 77. minucie wszedł na nie Rodrygo, a z ławki nie podniósł się Casemiro.

Brazylia pokonała Boliwię 4:0. Gole Paquety, Guimarãesa i dwa Richarlisona przypieczętowały zwycięstwo Canarinhos, niepokonanych w eliminacjach południowoamerykańskich. W tym ostatnim dniu zmagań podopieczni Tite przypieczętowali swój awans jako niekwestionowani liderzy grupy.

Tite ostrzegał przed meczem, że wysokość nad poziomem morza odegra zasadniczą rolę w przebiegu spotkania i nie pomylił się. Boliwia w tym meczu rosła w siłę, pozwalając Brazylii przejąć inicjatywę, wiedząc, że wysiłek fizyczny będzie zbierał swoje żniwo. Brazylia nie zmarnowała jednak tych kilku sytuacji, które sobie stworzyła. Antony prosił o piłkę, testował refleks Cordano, ale to geniusz Bruno Guimarãesa dał gościom prowadzenie. Pomocnik Newcastle podał do Lucasa Paquety, który otworzył wynik spotkania. Drugi gol padł po świetnym zagraniu Richarlisona, który trafił do pustej bramki.

Po zdobyciu dwóch bramek Brazylia uspokoiła swoją grę, pozostawiając inicjatywę gospodarzom. Boliwia połowicznie wykorzystała tę sytuację i zdołała odepchnąć rywali, ale nie wykorzystała swoich szans. Czy to dlatego, że strzały nie trafiały w światło bramki, czy też Alisson ratował swój zespół, Boliwia nie była w stanie strzelić gola, na którego zasługiwała. Przeciwnie było w przypadku Brazylii, która mimo słabej gry nie dała się zaskoczyć. Najpierw Paqueta zrewanżował się Bruno Guimarãesowi, a następnie w końcowych minutach ponownie pojawił się instynkt zabójcy u Richarlisona.

Od pierwszej do ostatniej minuty na boisku przebywał Éder Militão, w 77. minucie wszedł na nie Rodrygo, a z ławki nie podniósł się Casemiro. Cała trójka wraca dzisiaj do Madrytu i jutro powinna być obecna na treningu w Valdebebas.

Brazylia kończy te eliminacje niepokonana i jest jednym z faworytów do zdobycia Pucharu Świata. Drużyna Tite ustanowiła nowy rekord w eliminacjach do Mistrzostw Świata i zamyka tabelę z 45 punktami.