59 minut i asysta Camavingi [VIDEO]

Reprezentacja Francji do lat 21 pokonała w meczu towarzyskim rówieśników z Irlandii Północnej 5:0. Asystę przy pierwszym trafieniu zaliczył Eduardo Camavinga, który rozegrał 59 minut.

Po zwycięskim starciu eliminacji do EURO U-21 z Wyspami Owczymi Francuzi z Eduardo Camavingą na czele mieli mierzyć się z Ukrainą, ale z oczywistych przyczyn to spotkanie zostało odwołane. Zamiast tego rywalem Trójkolorowych była Irlandia Północna, która miała grać z Rosją, ale – z tych samych oczywistych przyczyn – to spotkanie nie mogło się odbyć.

W wyjściowej jedenastce Trójkolorowych pojawił się Camavinga, który tym razem pełnił funkcję kapitana zespołu. Już w 21. minucie zanotował asystę, choć zdecydowanie większe uznanie należy oddać strzelcowi. Yasser Larouci przelobował bramkarza, choć kwestią wątpliwą pozostaje to, co rzeczywiście było jego celem.

Camavinga został zmieniony w 59. minucie, a po jego zejściu Francja jeszcze częściej zaczęła nękać rywala. W ciągu ostatnich 30 minut zdobyła cztery kolejne gole i ostatecznie pożegnała gości manitą. Camavinga grał przez niemal godzinę, dobrze się spisał i w pełnym zdrowiu wraca do Madrytu, gdzie w środę powinien odbyć pełny trening z resztą zespołu.

Gole można obejrzeć, klikając poniżej na nazwisko strzelca.

Francja U-21 – Irlandia Północna U-21 5:0 (1:0)
1:0 Larouci 21’ (asysta: Camavinga)
2:0 Diop 64’ (asysta: Le Fée)
3:0 Gouiri 66’ (asysta: Diop)
4:0 Caqueret 72’ (asysta: Gusto)
5:0 Kalimuendo 76’ (asysta: N’Goumou)

XI Francji: Bajić; Gusto, Kalulu (59’ Omari), Lukeba, Larouci (69’ Truffert); Chotard (69’ Caqueret), Camavinga (59’ Diop), K. Thuram (59’ Gouiri); N’Goumou, Le Fée, Rutter (69’ Kalimuendo).