Kolejne punkty i nowe problemy

W meczu 28. kolejki La Ligi Real Madryt wygrał z Mallorcą 3:0. Gole dla Królewskich strzelili Karim Benzema (dwa) i Vinícius Júnior. Aż trzech piłkarzy – Mendy, Rodrygo i Benzema – kończyło jednak to spotkanie z urazami.

Real Madryt niejednokrotnie w tym sezonie miewał mecze podobne do tego, co widzieliśmy dzisiaj. W pierwszej połowie Królewscy mieli jakieś sytuacje, jednak trudno mówić o bezapelacyjnej dominacji czy różnicy klas. Zarówno Mallorca, jak i Real mieli swoje okazje, ale do przerwy było 0:0. Taki wynik nie powinien być ostatecznie żadnym zaskoczeniem po kilku ostatnich spotkaniach.

Druga połowa zaczęła się świetnie. Już po 10 minutach Valverde odzyskał piłkę, Benzema podał do Viníciusa, a ten spokojnym strzałem dał Realowi prowadzenie. Do asysty Karim dorzucił dwa gole: jednego z karnego, jednego po świetnym dośrodkowaniu Marcelo. I właściwie na tym historia tego meczu mogłaby się zakończyć.

Ale nie może. Rodrygo, Ferland Mendy i Karim Benzema zakończyli to spotkanie z problemami zdrowotnymi. Najpoważniej wygląda sytuacja Brazylijczyka, którego w brzydki sposób sfaulował Antonio Raillo. Urazy Francuzów nie wyglądały na pierwszy rzut oka tak źle, jednak Karim w pewnym momencie położył się na murawie i nie mógł kontynuować gry. Real nie miał już kolejnej zmiany, więc kończył to spotkanie w osłabieniu.

Niestety osobne słowo po raz kolejny należy się sędziemu. José Sánchez Martínez w meczach Realu prezentuje poziom żenujący. I na tym być może powinniśmy skończyć, jednak jest jeszcze sędzia VAR (David Medié Jiménez), jest też asystent (Javier Estrada Fernández). Żaden z nich nie widział BRUTALNEGO wejścia Pablo Maffeo w Viníciusa, a sam Sánchez Martínez regularnie pozwalał na ostrą grę.

Jest jedna dobra wiadomość. W Klasyku Sáncheza Martíneza już nie zobaczymy. Niestety możliwe, że nie zobaczymy też Rodrygo, Benzemy i Mendy’ego.

RCD Mallorca – Real Madryt 0:3 (0:0)
0:1 Vinícius 55' (asysta: Benzema)
0:2 Benzema 77' (rzut karny)
0:3 Benzema 82' (asysta: Marcelo)

RCD Mallorca: Sergio Rico; Maffeo, Valjient, Raíllo, Oliván; A. Sánchez (68' Sevilla), Baba (86' Grenier), Kubo (78' Lee Kang-in), Dani (78' Amath); Ángel, (68' Abdón) Muriqi.
Real Madryt: Courtois; Lucas (70' Carvajal), Nacho, Alaba, Mendy (80' Marcelo); Casemiro (60' Camavinga), Kroos, Valverde (60' Modrić); Rodrygo (70' Asensio), Vinícius, Benzema.