Oceny zawodników po meczu z PSG

Real Madryt wygrał u siebie z PSG 3:1 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Wpuścił bramkę, przy której przez moment wydawało się, że mógł zrobić więcej. Uderzenie Mbappé było jednak perfekcyjne i doszukiwanie się błędu u jednego z bohaterów tego dwumeczu byłoby nie na miejscu, zwłaszcza że Belg w pierwszej połowie dwukrotnie bardzo dobrze zachował się w sytuacjach, gdy Kylian nacierał na jego bramkę. Świetnie zachował się też wtedy, gdy Messi dogrywał do środka. Wyszedł i uniemożliwił Argentyńczykowi oddanie celnego strzału.

2. Carvajal

Nie był to na pewno Dani w najwyższej dyspozycji, jednak dzięki odważniejszemu nastawieniu całej drużyny nie musiał tak często pojedynkować się z Mbappé. To od jego dość prostej straty zaczęła się akcja bramkowa PSG.

3. Militão

Nie wyglądał pewnie na początku spotkania, a jego ryzykowne wyjścia nie zawsze się opłacały. Przy golu Mbappé zostawił go bez większego problemu, jednak od tego momentu Brazylijczyk grał bezbłędnie. W kluczowych momentach potrafił zatrzymać i Mbappé, i Neymara. Miał też problemy zdrowotne, dlatego tym bardziej wypada docenić taką postawę w drugiej połowie.

4. Alaba

Niektórzy mogą zarzucać mu pasywność przy trafieniu Mbappé, jednak w rzeczywistości każdy wybór w tej sytuacji mógł być zły i bardziej niż wytykanie błędu warto podkreślić zasługi atakującego. Alaba bardziej rzucał się w oczy wtedy, gdy piłka nie była w grze. Motywowanie Militão czy celebracja z krzesłem to piękne obrazki z nim w roli głównej.

6. Nacho

Na jego stronie nie działo się zbyt wiele, choć miał naprzeciwko nie byle kogo. Mimo że Achraf Hakimi wyglądał lepiej pod względem szybkościowym, Nacho znów dał radę. Tylko i aż.

8. Kroos

Gdy Real rzucił się do pressingu na początku meczu, w ciągu 15 minut wykonał pewnie więcej sprintów niż w całym pierwszym meczu. Nie wystarczyło mu sił na całe spotkanie. Wyciągając wyłącznie jego zagrania z piłką, można ocenić jego występ pozytywnie, jednak gdy zobaczymy, jak Real grał bez niego, o pochwały będzie dużo trudniej. Mimo wszystko zagrał dużo lepiej niż w Paryżu.

15. Valverde

Jest zdecydowanie najlepiej pressującym zawodnikiem Realu Madryt i tak też było w tym meczu. Ale poza tym też z piłką przy nodze potrafił przesunąć akcję do przodu. Jego płuca były konieczne.

10. Modrić

Nie zagrał wielkiej pierwszej połowy, po której trudno było wyróżnić – pozytywnie bądź negatywnie – jakieś jego zagrania. Po zejściu Kroosa był ustawiony wyżej, a bramka na 2:1 to w ogromnej mierze jego zasługa. Doskonałe wyjście z własnej połowy, a później świetne podanie do Benzemy, jeszcze z założeniem siatki Kimpembe. Lukita jest wieczny.

11. Asensio

Zdecydowanie najsłabsze ogniwo Realu Madryt. Notował mnóstwo strat i to w sytuacjach, po których można było stworzyć dobre okazje pod bramką Donnarummy. Na początku nie uciekał od piłki i był zaangażowany, ale później zniknął i nie dał drużynie nic dobrego.

20. Vinícius

To był klasyczny Vinícius. Nie bał się wchodzić w drybling, nawet gdy mu to nie wychodziło. Był jednak jednym z niewielu, którzy rzeczywiście próbowali tego rodzaju indywidualnych akcji. Hakimi nie miał z nim łatwej przeprawy. Vini zdecydowanie najczęściej wprowadzał piłkę w najgroźniejsze strefy na połowie przeciwnika, zaliczył też asystę poprzedzoną bardzo dobrym ustawieniem. Miał też udział przy drugim i trzecim trafieniu. Mimo że zmarnował doskonałą okazję, dał też mnóstwo powodów do pochwał.

25. Camavinga

Zanotował niemal wyłącznie udane zagrania, wniósł sporo energii, szybkości i siły do środka pola. Zrobił różnicę i nie przeszkadzało mu to, że był najmłodszym piłkarzem na boisku.

21. Rodrygo

Jeden z cichych bohaterów. Tuż po wejściu posłał bardzo dobre dośrodkowanie na głowę Benzemy, a przy golu na 3:1 przejął piłkę i prostopadle podał do Viníciusa, który wymusił błąd na Marquinhosie. Mimo że nie dał żadnej liczby za wczoraj w rywalizacji z Asensio należy mu się duży plus.

17. Lucas Vázquez

Carvajalowi brakowało paliwa, więc jego zmiana mogła mieć rację bytu, jednak widząc wchodzącego Lucasa, który miał grać naprzeciwko Mbappé w takiej formie, można było zwątpić w powodzenie tej misji. 30-latek stanął jednak na wysokości zadania. Ani razu nie dał się przedryblować, wygrał większość pojedynków, pomagał w utrzymaniu się przy piłce i wyjściu z własnej połowy. Bardzo dojrzały występ Lucasa.