PSG rozstrzelało rywala, Ramos z pierwszym golem

Paris Saint-Germain wygrało w lidze 4:0 ze Stade de Reims. Do meczu z Realem Madryt pozostają 22 dni.

Goście długo stawiali opór na Parc des Princes i w pierwszej połowie poważnie zagrażali bramce Keylora Navasa, ale byli nieskuteczni. PSG przełamało rywali w 44. minucie, gdy do piłki odbitej w zamieszaniu dopadł Marco Verratti i umieścił ją w siatce, zdobywając bramkę od słupka. Druga połowa była już powolnym demontażem przeciwników, a spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:0 po bramkach Ramosa, samobójczczej Faesa oraz Danilo.

Do pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pozostają 22 dni. Les Parisiens w tabeli ligowej mają 11 punktów przewagi nad Nice i mogą w pełni skupić się na rozgrywkach pucharowych. Ekipa Mauricio Pochettino kolejny mecz rozegra za tydzień, gdy 31 stycznia zmierzy się w Pucharze Francji właśnie z Nice. Jeśli awansuje, to w ćwierćfinałach tych rozgrywek wystąpi 8-9 lutego, czyli na tydzień przed starciem z Królewskimi. W międzyczasie w Ligue 1 ekipę czeka wyjazd do Lille i domowy mecz ze Stade Rennais.

Paris Saint-Germain 4:0 Stade de Reims
1:0 Verratti 44'
2:0 Ramos 62'
3:0 Faes 67' (bramka samobójcza)
4:0 Danilo 75'

PSG: Navas; Kehrer, Marquinhos, Sergio Ramos, Mendes; Verratti (76', Herrera), Danilo, Paredes; Di María (63', Messi), Mbappé (77', Draxler) i Icardi
Pozostali rezerwowi: Franchi; Dagba, Dina, Kimpembe, Michut i Simmons

Kylian Mbappé ostatecznie uporał się z problemami z mięśniem przywodziciela i rozegrał 77 minut, w trakcie których zaliczył asystę przy trafieniu Danilo. Należy wyróżnić drugi pełny występ Sergio Ramosa w barwach PSG (ogólnie piąty w sezonie). Hiszpan zaprezentował się naprawdę dobrze i zdobył pierwszą bramkę w nowych barwach, dobijając przy stałym fragmencie strzał Danilo. Pierwszy występ w tym roku zaliczył także Leo Messi, który dochodził do formy po zakażeniu koronawirusem.