Menu
/ realmadrid.com

Laso: Wszystkie mecze są wyjątkowe, ale Klasyk ma ten dodatkowy punkt

Foto: Laso:  Wszystkie mecze są wyjątkowe, ale Klasyk ma ten dodatkowy punkt
Fot. twitter.com

Pablo Laso i Alberto Abalde rozmawiali z dziennikarzami przed spotkaniem z Barceloną. Obaj podkreślali, że Klasyk jest wyjątkowym wyzwaniem.

Pablo Laso:
– Wstępnie liczę na wszystkich, za wyjątkiem Causeura. Deck również jest gotowy do gry i ostateczną decyzję podejmiemy w ostatnim momencie. Rudy i Tavares mieli pozytywne wyniki testów na koronawirusa, ale już zakończyli izolację i są do mojej dyspozycji. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz miałem dostępnych wszystkich jednocześnie, zawsze były jakieś problemy.

– Wszystkie mecze są wyjątkowe, ale Klasyk ma ten dodatkowy punkt. Pożegnanie Reyesa sprawia, że to spotkanie jest jeszcze bardziej wyjątkowe. Felipe był kimś wielkim dla hiszpańskiej koszykówki i Realu Madryt. Zasługuje na uhonorowanie jego kariery i zaangażowania w naszym klubie. Mam dla niego tylko dobre słowa. To bardzo emocjonująca i zasłużona chwila. Mam nadzieję, że przyjdzie wielu kibiców, by wspierać drużynę i pojawić się na uhonorowaniu Felipe.

– Barcelona ciągle jest bardzo silną drużyną, która ma wiele atutów. Potrafią świetnie rzucać z dystansu, ale dysponują też bardzo decydującymi zawodnikami pod koszem. Do tego są świetni w defensywie. To bardzo kompletny zespół. Terminarz jest wymagający dla wszystkich i każdy musiał radzić sobie z brakami. Rywale, z którymi ostatnio grała Barça, rozegrali wielkie spotkania. Wyniki nie muszą wyznaczać dynamiki drużyny.

– Powrót Decka? Potrzebuje jeszcze ogrania, ale to nie oznacza, że nie wystąpi w Klasyku. To bardzo ważny zawodnik i musimy wkomponować go w rytm zespołu jak najszybciej, chociaż to nie znaczy, że na pewno zagra w Klasyku. On zna sztab trenerski i wszystko, co jest tutaj. Dzięki temu wszystko przebiegnie szybciej. Pozytywnie go oceniam, ale potrzebuje czasu na ponowną adaptację do innych wymagań i innego terminarza.

Alberto Abalde:
– Mamy wielką ochotę na to spotkanie. Nie możemy się doczekać początku, a kibice są pełni nadziei. Mamy się dobrze, jeśli chodzi o wyniki i gramy bardzo solidnie. Mimo tego mamy duży margines do poprawy, a Klasyk jest takim meczem, który stanowi wyzwanie. Dzięki temu możemy się rozwinąć. Nie myślimy w ogóle o tabeli.

– Barcelona jest bardzo fizyczną drużyną, która gra z dużym rytmem. Bronią bardzo dobrze i agresywnie. Poza tym dysponują znakomitymi zawodnikami. Musimy rozegrać dobre spotkanie, solidne w defensywie i przy zbiórkach. Musimy narzucić nasz rytm gry.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!