Remontada do ćwierćfinału!

W meczu 1/8 finału Pucharu Króla Real Madryt wygrał po dogrywce z Elche 2:1. Gole dla Królewskich strzelili Isco i Eden Hazard.

Z perspektywy tego, co działo się w dogrywce, o pierwszych 90 minutach możemy zapomnieć. A dla dobra zdrowia psychicznego – powinniśmy. W dogrywce działo się za to wszystko.

Była kontrowersyjna decyzja sędziego.

Jej konsekwencją była czerwona kartka dla kapitana Realu.

Był gol dla gospodarzy, który miał być gwoździem do trumny.

Była też spektakularna odpowiedź Realu dzięki akcji trzech (!) rezerwowych.

Był jeszcze drugi gol, gdy błysnął Eden Hazard.

I szalona końcówka z nieuznanym golem dla gospodarzy.

Gdyby ktoś przed meczem rzucił kilka haseł: 0:0 do 90 minuty, czerwona kartka w dogrywce, gole Isco i Hazarda, remontada, w której pierwszoplanowe role odgrywają rezerwowi… Po prostu byśmy nie uwierzyli.

Nawet przed pierwszą połową dogrywki wierzyliśmy w to, że do rozstrzygnięcia będą potrzebne rzuty karne. Ale futbol nas zaskoczył. Znów zaskoczył nas Real Madryt, który nieco ponad 15 minut przed końcem był na deskach, nawet sympatycy Królewskich pomagali sędziemu w liczeniu. Real niespodziewanie wstał, podniósł gardę i wyprowadził dwa ciosy.

Elche CF – Real Madryt 1:2 (0:0, 0:0)
1:0 Verdú 104'
1:1 Isco 108' (asysta: Ceballos)
1:2 Hazard 116' (asysta: Alaba)

Elche: Werner; Palacios, John (87' Verdú), Diego González, Mojica; Josan (65' Tete Morente), Raúl Guti, Gumbau, Fidel; Lucas Pérez (80' Pere Milla, 120'+2' cz. kartka), Carrillo (95' Friaza).

Real Madryt: Łunin; Lucas, Nacho, Alaba, Marcelo (102' cz. kartka); Camavinga (72' Casemiro), Valverde (72' Modrić), Kroos (91' Ceballos); Rodrygo (91' Hazard), Vinícius (118' Mendy), Jović (79' Isco).