Juvenil A w 1/8 finału Pucharu Króla

Juvenil A wygrał z Rayo Vallecano 3:0 w 1/16 finału Młodzieżowego Pucharu Króla. Królewscy byli wyraźnie lepsi od rywali.

Juvenil A pokonał Rayo Vallecano 3:0 i awansował do 1/8 finału Młodzieżowego Pucharu Króla. Królewscy występowali w roli gospodarza, ponieważ po pierwszej rundzie sezonu zajęli wyższą pozycję w División de Honor. Rayo w Valdebebas nie było w stanie dojść do głosu. Real Madryt miał wyraźną przewagę przez całe spotkanie, a Dani Vicente nie musiał się napracować. Mecze 1/8 finału odbędą się 26 i 27 lutego. Pary zostaną wyłonione na zasadzie losowania, ale już bez żadnych dodatkowych warunków. Gospodarzem spotkania będzie zespół wylosowany jako pierwszy.

Real Madryt od samego początku dyktował warunki na murawie. Ataki Królewskich stawały się coraz groźniejsze, ale przez pół godziny rozbijały się o defensywę Rayo. W końcu piłka wpadła do siatki w 30. minucie. Obrador dośrodkował z lewego skrzydła, a w polu karnym niespodziewanie znalazł się Marvel, środkowy obrońca. Młody zawodnik pięknie złożył się do strzału, nie dając bramkarzowi rywali najmniejszych szans. Rayo Vallecano zyskało przewagę na kilka minut przed przerwą, ale Dani Vicente nie miał powodów do niepokoju.

Po zmianie stron Królewscy bardzo szybko podwyższyli prowadzenie. Ładną dwójkową akcję między Víctorem Muñozem a Néstorem Lucasem wykończył ten pierwszy strzałem z linii pola karnego. Po kolejnych 10 minutach Real Madryt prowadził już 3:0. Takuhiro Nakai, który niewiele wcześniej pojawił się na boisku, popisał się mocnym uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi Lorenzo, który wykorzystał tę okazję, ustalając wynik spotkania.

Real Madryt – Rayo Vallecano 3:0 (1:0)
1:0 Marvel 30’ (asysta: Obrador)
2:0 Víctor Muñoz 54’ (asysta: Néstor)
3:0 Lorenzo 64’

Real Madryt U-19: Dani Vicente, Ferran, Asencio, Marvel, Obrador (Manu Serrano 70’), Néstor, Cucalón, Víctor Muñoz (Nakai 61’), Gonzalo (Calleja 78’), Nico Paz (Diego Parrado 70’), Lorenzo (Pau Ferrer 78’).

Rayo Vallecano U-19: Benedí, Marco (Abel 78’), Gabino, Linares, Arribas (Alfredo 46’), Aarón (Alcántara 54’), Hugo (Morcillo 46’), Adrián Rodríguez (Esteban 59’), Silvio, Torres, Pablo Muñoz.