/ Leszczu, ostricz, KRot

Bohater Kubo, gol Ødegaarda [VIDEO]

Bohaterem tej kolejki został Kubo, który zapewnił Mallorce komplet punktów i jednocześnie pomógł Realowi Madryt zyskać przewagę nad Atlético. Do siatki trafił również Ødegaard. Jak radzili sobie pozostali?

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan ponownie wyszedł w pierwszym składzie Milanu i ponownie miał duży udział w końcowym zwycięstwie, bo zanotował asystę przy golu otwierającym mecz. Z jednej strony był dość aktywny, ale z drugiej, moglibyśmy liczyć na więcej z jego strony. Zmarnował dwie bardzo dobre sytuacje bramkowe, a do tego miał aż 16 strat. Przegrał też niemal wszystkie pojedynki, w których brał udział (pięć z siedmiu). Mimo to rozegrał pełne 90 minut, a Milan wygrał z Salernitaną 2:0.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Po dobrym występie w Pucharze Króla wystąpił również od pierwszej minuty w starciu z Elche. Tego meczu jednak nie będzie dobrze wspominał. Początek mógł być inny, ale Víctor zmarnował dobrą okazję. W 12. minucie sfaulował Lucasa Péreza w polu karnym, przez co Cádiz stracił gola. W drugiej połowie nie zdołał przeciąć znakomitego podania od Gumbau do Morente i atakujący Elche trafił do siatki. Nie zawinił jedynie przy ostatnim golu. Cádiz przegrał 1:3 i jego sytuacja staje się coraz gorsza. Chust po takim występie może znów powędrować na ławkę.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 5,8/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk wszedł na boisko w 74. minucie sobotniego starcia Mallorki z Atlético Madryt na Wanda Metropolitano. Miał dać drużynie świeżość i sprawić, że zespół Luisa Garcíi powalczy o wyrwanie punktu zespołowi z Madrytu. Zrobił jednak zdecydowanie dużo więcej, ponieważ okazał się prawdziwym bohaterem spotkania, a wszystko dzięki jego akcji w 90. minucie. Japończyk dostał podanie od Ángela, przebiegł kilkadziesiąt metrów i pewnym strzałem pokonał Jana Oblaka. Ostatecznie Mallorca wygrała 2:1, a Kubo zapamięta ten mecz na bardzo, bardzo długo.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,1/10

Borja Mayoral (AS Roma)
Rzymianie przegrali u siebie z Interem 0:3
, ale Borja Mayoral nawet nie podniósł się z ławki. José Mourinho wprowadził tylko dwóch rezerwowych, w tym jednego w doliczonym czasie gry. Hiszpański napastnik nie może być zadowolony z takiego obrotu spraw, zwłaszcza że z powodów zdrowotnych i dyscyplinarnych zagrać nie mogli Tammy Abraham i Felix Afena-Gyan.

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
Kolejny mecz Fiorentiny i kolejny występ Hiszpana od pierwszej minuty. Rozegrał niezłe spotkanie, choć mógł się minimalnie lepiej zachować przy drugiej bramce dla Bolognii. W ogólnym rozrachunku nie popełnił jednak żadnego znaczącego błędu, a dodatkowo zaliczył trzy odbiory i raz zablokował strzał rywali. W niedzielę Fiorentina wygrała na wyjeździe z Bologną 3:2.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Całe spotkanie z Bayernem Monachium przesiedział na ławce rezerwowych. Jego drużyna przegrała u siebie 2:3.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Ma za sobą kolejny niezły występ, a co może cieszyć go najbardziej – kolejną wygraną jego zespołu. Rayo wygrało u siebie z Espanyolem 1:0. Fran nie był jednak jednym z bohaterów swojej drużyny, ale zanotował przynajmniej poprawny mecz. Naprzeciwko niego grali Adrián Embarba i Aleix Vidal, a on nie dawał im zbyt wiele miejsca w defensywie. Oddał za to dwa strzały (oba niecelne), dwukrotnie celnie dośrodkowywał też piłkę. Może być z siebie zadowolony, a jeszcze bardziej z występu całego zespołu.
Ocena WhoScored: 6,8/10

Martín Calderón (Cádiz CF)
W Pucharze Króla wrócił do gry po kontuzji i pokazał się z dobrej strony, strzelając gola i zaliczając asystę. W lidze było znacznie trudniej. Spotkanie z Elche zaczynał na ławce rezerwowych. Trener posłał go do boju w 81. minucie, gdy Cádiz przegrywał już 0:2. Nie zmienił losów spotkania, ale też nic nie zepsuł. Zaliczył ledwie kilka kontaktów z piłką, a jego drużyna przegrała ostatecznie z Elche 1:3.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: brak
Ocena WhoScored: 6,2/10

Martin Ødegaard (Arsenal FC)
Norweg pojawił się w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Evertonem i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej ekipy. Przede wszystkim strzelił ładnego gola, który dał Arsenalowi prowadzenie. Ostatecznie jednak okazało się, że Arsenal i tak w końcówce owe prowadzenie stracił i przegrał 1:2. Za Martinem jednak bardzo dobre zawody, z aż czterema kluczowymi podaniami, wieloma wygranymi piłkami i niedużą liczbą strat (9) jak na ofensywnego pomocnika. Choć z występu zespołowego Arteta nie może być zadowolony, to Ødegaard spisał się naprawdę dobrze.
Ocena WhoScored: 7,9/10

Sergio Ramos (PSG)
W sobotę PSG zremisowało na wyjeździe z Lens, a Hiszpan nie został powołany na to spotkanie.

Raphaël Varane (Manchester United)
Manchester United rozegrał pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera i pokonał na Old Trafford Crystal Palace 1:0. Varane ciągle próbuje dojść do zdrowia po kontuzji.

Zawodnik kolejki: Takefusa Kubo