/ Leszczu, Mateo, KRot

Udany powrót Calderóna, gol Ødegaarda

Martín Calderón zdobył bramkę oraz zaliczył asystę w meczu Cádizu z Villa de Fortuna, a Martin Ødegaard strzelił gola w przegranym przez Arsenal starciu z Manchesterem United. Jak poszło pozostałym?

Wypożyczeni

Brahim Díaz (AC Milan)
W środę Milan mierzył się na wyjeździe z Genoą i pomimo ostatnimi czasy raczej średniej formy, Brahim ponownie pojawił się w wyjściowym składzie. Zagrał dobre spotkanie, był aktywny i wygrał aż 8 pojedynków (najwięcej w zespole), a do tego dorzucił też asystę do Messiasa przy trafieniu na 3:0. Bardzo udane zawody Hiszpana, jak i całego Milanu.
Ocena WhoScored: 8,1/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Ostatnio stracił miejsce w składzie na ligowe mecze, ale w Pucharze Króla wrócił do wyjściowej jedenastki. Zadanie miał ułatwione, bo Cádiz mierzył się z Villa de Fortuna, czyli zespołem z szóstej ligi. Andaluzyjczycy pewnie wygrali 7:0. Defensywa nie miała zbyt wiele pracy, więc częściej Chust uczestniczył w budowaniu ataków. Dobry występ, chociaż oczywiście na tle rywala niskiej klasy.

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Mallorca rozgrywała w środę swój mecz w Pucharze Króla, a jej rywalem była Gimnástica Segoviana. Kubo nie wystąpił w tym spotkaniu, a zespół Luisa Garcíi wygrał po dogrywce 2:0.

Borja Mayoral (AS Roma)
W wyjazdowym meczu z Bologną nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych, jednak prawdopodobnie chodziło o kontuzję mięśniową. Roma przegrała 0:1, a już w sobotę zmierzy się u siebie z Interem.

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
We wtorek Fiorentina wygrała u siebie z Sampdorią 3:1, a Hiszpan obejrzał to spotkanie z ławki rezerwowych.

Reinier (Borussia Dortmund)
Piłkarze z Bundesligi w środku tygodnia odpoczywali. Już w sobotę Reinier będzie mógł wystąpić przeciwko Bayernowi Monachium. Co ciekawe, nie byłby to jego pierwszy Der Klassiker. W trzech ostatnich meczach z zespołem z Bawarii Reinier za każdym razem wchodził z ławki rezerwowych. Borussia przegrała jednak wszystkie z nich.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
22-latek gra od deski do deski w lidze, dlatego trener pozwolił mu na odpoczynek w meczu pucharowym przeciwko CD Guijuelo. Na lewej obronie tym razem wystąpił Kévin Rodrigues, który w 79. minucie wyleciał z boiska po otrzymaniu dwóch żółtych kartek. Ostatecznie przy wyniku 1:1 po 90 i 120 minutach o rozstrzygnięciu zdecydowały rzuty karne, w których Rayo wygrało 4:3. Decydujący strzał gospodarzy obronił Luca Zidane, także wychowanek Realu Madryt.

Martín Calderón (Cádiz CF)
Ostatni mecz rozegrał 18 października, a później doznał kontuzji. Puchar Króla był dla niego świetną okazją, którą perfekcyjnie wykorzystał. Mecz z Villa de Fortuna zaczynał na ławce, ale w 78. minucie pojawił się na murawie przy prowadzeniu 3:0. Już po trzech minutach popisał się pięknym trafieniem z rzutu wolnego. W końcówce spotkania zaliczył asystę przy golu Negredo. Więcej nie mógł zrobić. Idealny powrót po kontuzji. Cádiz wygrał 7:0.

Martin Ødegaard (Arsenal FC)
Norweg pojawił się w pierwszym składzie na ważne wyjazdowe spotkanie przeciwko Manchesterowi United i zagrał dość przeciętnie. Przede wszystkim strzelił wyrównującego gola dla Arsenalu, który jednak ostatecznie nie dał Kanonierom punktów. Miał aż cztery kluczowe podania, ale też aż 14 strat i z ośmiu pojedynków, w jakich brał udział, wygrał zaledwie dwa. Z jednej strony był to więc dla niego dobry wieczór, bo nie często się trafia na Old Trafford, a z drugiej wielokrotnie niweczył wysiłek kolegów, a do tego wszystkiego głupim wślizgiem sprokurował rzut karny, po którym Czerwone Diabły wygrały ten mecz.  Opuścił boisko w 79. minucie, a Arsenal przegrał 2:3.
Ocena WhoScored: 7,1/10

Sergio Ramos (PSG)
W środę PSG zremisowało u siebie z OGC Nice 0:0, a były kapitan Królewskich nie został powołany no to spotkanie.

Raphaël Varane (Manchester United)
Dalej leczy kontuzję. Carrick zapowiedział, że Francuz powinien wrócić do gry w tym miesiącu. W czwartek Manchester United pokonał w lidze Arsenal 3:2.

Zawodnik kolejki: Martín Calderón