Menu
/ RealMadridTV

Courtois: Sami sobie skomplikowaliśmy sprawy

Foto: Courtois: Sami sobie skomplikowaliśmy sprawy
Fot. Getty Images

Thibaut Courtois po meczu La Ligi z Athletikiem udzielił wywiadu telewizji Movistar+. Przedstawiamy wypowiedzi zawodnika Realu Madryt z tej rozmowy na murawie Santiago Bernabéu.

– Odetchnęliśmy po ostatnim gwizdku? Pierwsza połowa była bardzo dobra. Może nie było wielu okazji, ale oddaliśmy wiele strzałów. Przyszedł też gol, a w drugiej połowie oni wyszli trochę agresywniej, a my nie byliśmy tak dokładni w podaniach. Myślę, że w ostatnich 15 minutach sami sobie skomplikowaliśmy sprawy, gdy zabrakło spokoju w grze i wychodzeniu spod ich pressingu. Oni przez to mieli więcej okazji, ale ostatecznie jest 1:0 i mamy dobre 3 punkty.

– Ostatnie 15 minut to efekt zmęczenia czy kontrolowania wyniku? Trochę obu rzeczy. Teraz gramy wiele meczów z rzędu i czasami próbujesz się trochę oszczędzić. Jednak z takim rywalem nie możesz tego robić. Oni po zmianach wyszli intensywniej i kosztowało nas znalezienie spokoju i dokładnych podań. Myślę, że gdybyśmy wychodzili spod tego pressingu, to mogliśmy strzelić drugiego czy trzeciego gola. On jednak nie padł, więc do ostatniej sekundy może się wtedy zdarzyć wszystko.

– Dlaczego po 20. minucie mecz stał się bardziej wyrównany? To też ich zasługa, bo nie są słabą drużyną. Gdy zobaczyli jak gramy, też się dostosowali do naszej gry i próbowali nas zranić. My też skomplikowaliśmy sobie życie i oni mieli okazje. Myślę, że gol przyszedł w dobrym momencie.

– Najtrudniejsza parada? Po strzale głową Raúla Garcíi. Uderzył w ziemię i nie jest łatwo to złapać. Sytuacja Sanceta to było powiększenie zajmowanej przestrzeni i pokrycie miejsca pod nogami. Tyle [śmiech].

– Benzema powinien był dostać Złotą Piłkę? Tak, zasługuje na nią, ale na końcu to dziwna nagroda. Gdy spojrzysz na gości z góry, to wszyscy wygrali Copa América, EURO czy Ligę Mistrzów. Zawsze tak jest. Wydaje się, że rok to 1-2 puchary i patrzą tylko na to. Nie patrzą na cały rok. To trochę trudne, moim zdaniem, ale mamy nadzieję, że zdobędziemy w tym sezonie tytuły i Karim wygra w następnym sezonie.

– 7 punktów przewagi w tabeli? Sytuacja jest bardzo dobra. Rozgrywamy bardzo dobre mecze. Zgubiliśmy jakieś punkty, ale ogólnie wykonujemy dobrą pracę. Teraz w sobotę czeka nas wielki mecz z Sociedadem. Potem Inter, gdzie obyśmy skończyli na pierwszym miejscu w grupie. I potem derby. To nie staje. Postaramy się dobrze regenerować, by dalej wygrywać.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!