/ Leszczu, Mateo, ostricz

Dobry mecz Ødegaarda, debiut Ramosa

Wśród ostatnich występów zawodników wypożyczonych i sprzedanych z całą pewnością wyróżnia się wyczekany debiut Sergio Ramosa, ale i za Martinem Ødegaardem wreszcie naprawdę niezły mecz.

Wypożyczeni

Brahim Díaz (AC Milan)
W środku tygodnia Milan mierzył się na wyjeździe z Atlético i wygrał to spotkanie po bramce w samej końcówce. Brahim rozegrał 78 minut i był ważnym elementem przy próbach dłuższego utrzymania się przy piłce, choć nie miał w liczbach znaczącego wpływu na ten mecz. Wygrał aż dziewięć dryblingów (na 11 prób) i z pewnością zostawił serce na murawie. Może być zadowolony ze swojego występu, szczególnie że Milan cały czas może wyjść z grupy.
Ocena WhoScored: 6,9/10

W meczu ligowym z Sassuolo spisał się dużo słabiej. Pojawił się w wyjściowej jedenastce, ale Stefano Pioli zdjął go z boiska już w przerwie, gdy Milan przegrywał 1:2. Brahim rzadko był przy piłce, nie zaliczył ani jednego kluczowego podania czy strzału, ani razu nie spróbował nawet dryblingu. Ostatecznie mediolańczycy przegrali u siebie 1:3.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Znów tylko ławka rezerwowych. Cádiz natomiast zupełnie nie radzi sobie w defensywie i po raz drugi z rzędu traci 4 gole. Przegrał z Atlético 1:4.

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk wyleczył kontuzję kolana i wrócił do gry w meczu Mallorki z Getafe. Pomocnik wszedł na boisko w 68. minucie i nie wyróżnił się niczym szczególnym. Piłkarz zaliczył jedno kluczowe podanie i próbował uczestniczyć w grze zespołu, ale widać było, wciąż musi nabrać odpowiedniego rytmu. W sobotę Mallorca zremisowała u siebie z Getafe 0:0.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

Borja Mayoral (AS Roma)
W meczu Ligi Konferencji z Zorią Ługańsk wszedł na boisko w 76. minucie, gdy rzymianie prowadzili u siebie już 4:0. Zaliczył kilka kontaktów z piłką w środkowej strefie, ale nie był w stanie wpłynąć na rezultat. Zaliczył kolejne wejście bez żadnej historii. Dzięki wygranej jego zespół zapewnił sobie awans z grupy, ale ciągle może powalczyć o pierwsze miejsce, które da awans do 1/8 finału (w przypadku zajęcia drugiej lokaty Roma będzie musiała walczyć z jedną z drużyn z 3. miejsca w grupie Ligi Europy).

W weekend wrócił na ławkę rezerwowych, skąd obejrzał skromne zwycięstwo (1:0) z Torino u siebie.

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
Hiszpan spędził na murawie pełne 90 minut w starciu Fiorentiny z Empoli i z całą pewnością nie będzie dobrze wspominał tego spotkania. Obrońca mógł się lepiej zachować przy obu bramkach dla gospodarzy, a najwięcej uwag można mieć do jego zachowania przy drugim trafieniu dla Empoli, gdy nie upilnował Pinamontiego. Słaby występ 25-latka.
Ocena WhoScored: 5,5/10

Reinier (Borussia Dortmund)
W ubiegłą środę po raz pierwszy w karierze wystąpił w meczu Ligi Mistrzów od pierwszej minuty. Był to zarazem jego najdłuższy występ w tych rozgrywkach. Borussii w wyjazdowym starciu ze Sportingiem nie poszło dobrze i przegrała 1:3. Reinier zszedł z boiska w 66. minucie, gdy dortmundczycy przegrywali 0:2. Brazylijczyk spisał się kiepsko na „dziesiątce”, zaliczył tylko jedno podanie kluczowe i oddał jeden strzał (niecelny).
Ocena Kickera: 4,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)
Ocena WhoScored: 6,5/10

W meczu ligowym z Wolfsburgiem nie pojawił się na boisku nawet na minutę. Całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Zagrał całe spotkanie z Valencią. Rayo zremisowało na wyjeździe 1:1, a Fran zanotował poprawne spotkanie. Nie zachwycił pod bramką rywala, ale ustrzegł się błędów, gdy to Nietoperze atakowały.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,6/10

Martín Calderón (Cádiz CF)
Już dochodzi do siebie po kontuzji i powinien być gotowy na kolejny mecz. Ostatni występ zaliczył 18 października. Spotkanie z Atlético przegapił, a jego drużyna przegrała 1:4.

Martin Ødegaard (Arsenal FC)
Norweg po raz pierwszy od sześciu spotkań zameldował się od pierwszej minuty w ligowym meczu, tym razem przeciwko Newcastle. Był jednym z lepszych piłkarzy Kanonierów, rozgrywając pełne 90 minut. Miał dwa kluczowe podania, do tego wygrał sześć z siedmiu pojedynków. Ogólnie zaś Martin wyglądał dobrze, był aktywny, szukał piłki i próbował niekonwencjonalnych podań otwierających grę, choć oczywiście nie ma to jasnego odzwierciedlenia w statystykach. Arsenal wygra 2:0, a Ødegaard może być z siebie w pełni zadowolony i być może będziemy go oglądać nieco częściej od pierwszej minuty.
Ocena WhoScored: 7,4/10

Sergio Ramos (PSG)
Stało się. Były kapitan Królewskich w końcu zadebiutował w nowej drużynie. Hiszpan znalazł się w wyjściowym składzie PSG na mecz z Saint-Etienne i swój pierwszy występ może zaliczyć do udanych. Ramos zaliczył trzy udane odbiory, raz przerwał akcję przeciwnika i wygrał jeden pojedynek powietrzy. Stoper dobrze rozgrywał piłkę, a dodatkowo w ostatnim fragmencie meczu często oglądaliśmy go w polu karnym rywali. Obrońca nie popełnił żadnego znaczącego błędu w obronie i Les Parisiens wygrali na wyjeździe 3:1. Warto wspomnieć, że Sergio pojawił się w kadrze meczowej na środowe starcie PSG z Manchesterem City w Lidze Mistrzów, jednak Mauricio Pochettino nie wpuścił go wtedy na boisko, a zespół ze stolicy Francji przegrał 1:2.
Ocena WhoScored: 7,1/10

Raphaël Varane (Manchester United)
Leczy kontuzję, więc przegapił spotkania z Villarrealem (zwycięstwo 2:0) i z Chelsea (1:1)

Zawodnik kolejki: Martin Ødegaard