15. kolejka: Real rozsiada się w fotelu lidera

Zakończyła się 15. kolejka Primera División, więc czas na rzut oka na tabelę.

Real Madryt w niesamowitych okolicznościach odwrócił wynik i pokonał Sevillę 2:1 w hicie 15. kolejki Primera División, a ozdobą meczu było fenomenalne trafienie Viníciusa w stylu Cristiano Ronaldo z najlepszych lat. Królewscy sięgnęli po arcyważne trzy punkty i rozsiedli się na fotelu lidera La Ligi. Pierwsza połowa była dość frustrująca, szczególnie z powodu coraz większych problemów w środku pola i gola Rafy Mira, który był kompletnie niepilnowany w polu karnym przy rzucie rożnym.

Odpowiedział jednak Benzema dzięki fatalnemu błędowi Bono oraz naprawdę świetnemu strzałowi Militão. Na przerwę można było więc zejść z dobrymi humorami. W drugiej połowie jednak owe humory były gorsze z minuty na minutę, bo widać było, że środek pola Królewskich był coraz bardziej zmęczony, a zmian ani widu, ani słychu. W samej końcówce weszli Fede oraz Camavinga i rozruszali nieco grę, ale prawdziwy szał spowodował Vinícius swoim fenomenalnym golem. Real powiększa przewagę i z ufnością patrzy w najbliższą przyszłość.