Menu
/ RealMadridTV

Ancelotti: Nie wydaje się, że problem Alaby jest martwiący

Foto: Ancelotti: Nie wydaje się, że problem Alaby jest martwiący
Fot. Getty Images

Carlo Ancelotti pojawił się na konferencji prasowej po meczu Ligi Mistrzów z Sheriffem. Przedstawiamy zapis tego telespotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na Sheriff Stadion w Tyraspolu.

[COPE] Jaka jest pańska ocena meczu? I jaki jest stan Alaby? Czy jego problem z kolanem jest martwiący?
Dobry mecz, z powagą. Rozegraliśmy mecz z powagą, dobrze rywalizowaliśmy, pokazaliśmy jakość, jaką mamy, dobrze graliśmy w obronie, nie podejmowaliśmy ryzyka szczególnie na początku. Dobry mecz, jesteśmy zadowoleni. Mamy awans i zostaje jeden mecz, który chcemy wygrać, by zająć pierwsze miejsce. Mamy dobrą dynamikę. A Alaba doznał małego skręcenia kolana. Nie wydaje się, że to coś martwiącego, bo piłkarz nie czuje za dużego bólu i czuje się dosyć dobrze. Mamy nadzieję, że będzie mógł zagrać w niedzielę.

[SER] Awansowaliście do 1/8 finału. Zostaje mecz o 1. miejsce z Interem. Casemiro był zagrożony zawieszeniem. Widzieliśmy waszą rozmowę. Czy dotyczyła wykartkowania? Czy myśleliście, żeby się wykartkował na fazę pucharową?
Tak, rozmawialiśmy o tym. Powiedział mi, że jest zagrożony i nie chce złapać kartki. Zapytał, czy go zmienię. Trochę zaczekałem i potem zmieniłem go, by uniknąć jego zawieszenia na mecz z Interem.

[Onda Cero] Real Madryt awansował kolejny raz do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, to już 30 awansów na 30 występów w fazie grupowej. To minimum dla takiego klubu. Macie też za sobą praktycznie 3 miesiące rozgrywek. Jak ocenia pan drużynę? Jesteście w stanie rywalizować z wielkimi ekipami, które wygrywały Ligę Mistrzów w ostatnich sezonach? Jesteście lepiej przygotowani, by to robić?
Tak. Powiedziałem na początku sezonu, że ta ekipa może rywalizować. Sprawy idą dobrze, mamy dobrą dynamikę, pokazujemy dużo jakości w wielu strefach i na wielu pozycjach. Tak, możemy się poprawić. Myślę, że możemy się poprawić i możemy rywalizować. Tę grupę rozgrywaliśmy dotychczas dobrze. Zawaliliśmy jeden mecz, ale w pierwszym spotkaniu z Sheriffem nasza ekipa była zupełnie inna od tej dzisiejszej. Dzisiaj zagrała drużyna z powagą, która gra dobrze w piłkę. Przynajmniej dzisiaj to pokazała, jak zrobiła to także w niedzielę.

[Radio MARCA] Chcę zapytać o zarządzanie zmianami. Rodrygo i Casemiro odpoczęli zaledwie 7 minut, a inni ważni zawodnicy rozegrali po 90 minut, tak było w przypadku Viníciusa, Benzemy, Kroosa czy Modricia. Dlaczego nie zeszli? I czy w długim okresie to skumulowane zmęczenie może odbić się na tych graczach?
Zdjąłem Mendy'ego, bo miał kartkę. Zdjąłem Carvajala, bo jest po kontuzji. Zdjąłem Alabę, bo miał mały problem z kolanem. Zostały dwie zmiany. W jednej nie chciałem, żeby Casemiro dostał kartkę. Została jedna. Zdjąłem Rodrygo, bo wracał po kontuzji i pozostawienie go na ostatnie minuty mogło być groźne. Co do innych, czują się dobrze. Gramy teraz w niedzielę wieczorem i myślę, że mamy dużo czasu, by dobrze się zregenerować.

[Radio Nacional] Toni Kroos zaczął sezon później przez kontuzję pachwiny, ale obecnie prezentuje się doskonale. Jak ważny jest Kroos dla waszej gry? Jeśli Kroos jest w dobrej formie, ta drużyna działa lepiej?
Jeśli Kroos jest w dobrej formie, trener jest spokojniejszy. [śmiech] Jeśli on czuje się dobrze, to gra piłką jak... jak nikt. Jak mówiliśmy ostatnio, ta kombinacja między trójką naszych pomocników jest spektakularna. Teraz w ostatnich meczach on strzelał te gole i radzi sobie świetnie.

[MARCA] To był trudny poranek dla Benzemy przez wyrok sądowy. Rozmawiał pan z nim? Jak się czuje? Nie widać było na boisku, by go to dotknęło.
Nie rozmawialiśmy, ale on jest spokojny. To temat, o którym gada się od długiego czasu i myślę, że piłkarz jest całkowicie skupiony na swojej pracy. Poradził sobie świetnie. Widziałem przed meczem, że był bardzo spokojny i prezentował się bardzo dobrze w trakcie spotkania.

[AS] Rodrygo moim zdaniem najbardziej wyróżniał się w całym Realu Madryt. Czasami wydaje się, że Vinícius rzuca na niego mały cień. Jak ważny jest dla pana Rodrygo?
Zgadzam się, Rodrygo zagrał bardzo dobrze. Grał dobrze i mądrze w ataku, miał okazję, przełamywał dobrze prawą flankę, świetnie rozgrywał z Modriciem. Dla mnie on ma takie samo znaczenie jak inni zawodnicy, Vinícius czy Asensio. Jest bardzo młody i jak inni tutaj, ma dużo jakości.

[El Mundo] Pan powtarza, że ta drużyna może grać tylko w 4-3-3, ale w trakcie meczu czasami trochę modyfikuje pan system. Wydaje mi się, że Modrić w ostatnich tygodniach gra bardziej jako mediapunta. Czy to coś, o czym pan z nim rozmawiał? Czy to jedna z tych rzeczy, które pomocnicy robią sami, o czym pan wspominał?
Zazwyczaj na boku mamy trzech piłkarzy. Jeśli Rodrygo staje szeroko, Modrić wchodzi między linie i wtedy boczny obrońca rusza, Rodrygo schodzi do środka, a Modrić trochę się cofa. Czasami mamy mecze, gdy tę pozycję musimy kontrolować bardziej poprzez pomocnika, a czasami skrzydłowego. Zależy to też od charakterystyki rywala. Na lewej stronie jest trochę inaczej, bo Toni Kroos za bardzo nie idzie do przodu. Dlatego jeśli Vinícius staje szeroko, to pozycję między liniami pokrywa Mendy.

[RTVE] Powiedział pan przed meczem, że ma pan więcej niż profesjonalną relację z Isco. Jakie stosunki ma pan z Nacho, z którego często pan korzysta i który wypełnia swoje zadanie?
Nacho radzi sobie świetnie. Rozgrywa mecze, a czasami nie gra, ale jego profesjonalizm zawsze jest maksymalny. Zawsze jest topowy. Zasługuje na grę jak inni, ale wiem, że zawsze mogę na niego liczyć, nawet na 5 minut.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!