Nie taki Sheriff straszny

W meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt wygrał na wyjeździe z Sheriffem Tyraspol 3:0. Bramki zdobyli David Alaba, Toni Kroos i Karim Benzema.

Real Madryt nie wszedł dobrze w ten mecz, ale po niepewnych kilku minutach potrafił znaleźć swój sposób na zwycięstwo. Sheriff na początku potrafił zaatakować, wywalczyć kilka stałych fragmentów gry, ale Thibaut Courtois nie miał wiele pracy. Wreszcie Królewscy weszli na odpowiednie obroty, ich metronomem był Toni Kroos, który przez ponad 90 minut dyktował tempo tego meczu i po raz kolejny zaliczył bardzo dobre spotkanie.

Bohaterem nie był jednak Niemiec, była nim drużyna, która zrobiła swoje. David Alaba wreszcie trafił z rzutu wolnego (choć z pomocą rywala), a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy swoją obecność golem zaznaczył właśnie Kroos. Z początkiem drugiej połowy mogliśmy liczyć na to, co nie udawało się ostatnio w lidze – na powiększenie prowadzenia i „zabicie meczu”. To udało się już po 10 minutach, a wreszcie z dobrej strony pokazał się Karim Benzema, który mimo wszystko notuje ostatnio mały dołek.

W pierwszym meczu z Sheriffem Królewskim brakowało skuteczności, a rywal był pod tym względem na niesamowitym poziomie. Dziś było inaczej. Real grał spokojnie i cierpliwie rozgrywał piłkę w oczekiwaniu na swoje okazje. Wykorzystał trzy sytuacje, które wcale nie były stuprocentowe. Wystarczy dodać, że najlepszą okazję miał Marco Asensio, który uderzył prosto w bramkarza.

Wynik nie mówi o tym spotkaniu wszystkiego, ponieważ w obronie zdarzały się gościom różne błędy i w drugiej połowie Courtois już miał nieco więcej pracy. O ile gapiostwo przy wysokim prowadzeniu można zrozumieć, o tyle trudno znów szukać wymówek dla bardzo późnych zmian Carlo Ancelottiego. Modrić, Kroos czy Benzema nie musieli dziś grać po 90 minut. Niestety Włoch musiał za to jedną zmianę wykorzystać z konieczności, ponieważ urazu nabawił się David Alaba.

Sheriff Tyraspol – Real Madryt 0:3 (0:2)