MARCA

„Z pięcioma zmysłami” – MARCA, używając frazy oznaczającej w Hiszpanii bycie bardzo czujnym, stwierdza, że Europa wymaga najlepszej wersji Realu i Atlético. Los Blancos i Rojiblancos rozegrają kluczowe starcia dla swojej przyszłości w Lidze Mistrzów. Ekipa Ancelottiego awansuje, jeśli wygra, ale jeśli nie zwycięży, skomplikuje sobie życie. Zespół Simeone nie może zawieść, by utrzymać swoje szanse. „Jestem spokojny i wierzę w moich kolegów, nie myślimy o opcji zostania wyeliminowanymi”.
Na dole: Barcelona „zobowiązana” do wygrania w Monachium – remis z Benficą kieruje ją do agonicznej końcówki; Villarreal punkt od awansu pomimo 800. gola CR7; Sevilla dominowała i jest zwycięstwo od awansu. Do tego w sekcjach piłkarskich: Zidane realną opcją dla PSG; Sergio Ramos w kadrze PSG.
Na górze: „Teraz mam chęci, by wjechać na piramidę”, mówi Toni Bou – Katalończyk świętuje swoje 30. mistrzostwo świata w trialu w redakcji dziennika.
AS

„Na skraju nokautu” – AS opisuje, że Barcelonę w starciu z Benficą ukarał brak skuteczności. Katalończycy awansują bez patrzenia na Portugalczyków tylko wtedy, gdy wygrają z Bayernem w Monachium. Xavi: „Gdybyśmy strzelili gola, mówilibyśmy o wielkim meczu. Nie ma nic do zarzucenia drużynie”.
Na boku: wygrać i wygrać – Atleti nie może zawieść, a Real awansuje, jeśli wygra; Benzema i Vinícius kontra Athanasiadis; z Griezmannem i Suárezem przeciwko Milanowi.
Na dole w sekcji Ligi Mistrzów: De Gea broni, Cristiano zabija – gol Portugalczyka zmienił mecz; Sevilla ma awans w swoich rękach – przejdzie do 1/8 finału, jeśli wygra z Salzburgiem.
Poza tym na dole: „Trudno się uczyć, gdy wygrywasz”, mówi Toni Bou – 30-krotny mistrz świata stwierdza, że „nie wie, czy pokonałby samego siebie”.
Mundo Deportivo

„Ze wszystkim do Monachium” – Mundo Deportivo podaje, że Barcelona była intensywna i zaangażowana, ale bez gola nie zapewniła sobie awansu do 1/8 finału: będzie musiała wygrać z Bayernem na wyjeździe. Demir posłał piłkę w poprzeczkę, wrócił Dembélé, a Seferović zmarnował sytuację w doliczonym czasie gry.
Na dole: Rulli na minusie, De Gea na plusie; Sevilla odnosi triumf, który pozwala jej dalej marzyć; mecz pułapka dla Królewskich; pojedynek na śmierć i życie Atleti bez marginesu na błąd; Pep kontra Messi z powołanym Ramosem.
Do tego felietony o: nastawieniu bez siły ognia; bardziej zrównoważonej Barcelonie; zależeniu od samej siebie; intensywności bez gola. Do tego reportaż o Złotych Piłkach związanych z Barceloną.
Sport

„Potrzeba cudu w Monachium” – Sport pisze o wielkim meczu bez nagrody. Barcelona była dużo lepsza od Benfiki, grała na wysokim poziomie, ale znowu zabrakło jej gola, by wygrać. Ciągle zależy jednak od siebie: Katalończycy awansują do 1/8 finału, jeśli osiągną taki sam wynik jak Portugalczycy w ostatniej kolejce.
Na dole: Sevilla wygrywa i wciąż ma szanse; Villarreal potyka się i komplikuje sobie życie; Real chce potwierdzić pierwsze miejsce; Atlético nie może więcej zawodzić.
Do tego felietony o: wielkim meczu, który zasługuje na cud; tym, że złotem jest wszystko, co się świeci; przepaści z Ligą Europy.
Komentarze (68)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się