Niedosyt

W ostatnim meczu Ligi Iberdrola przed przerwą na mecze reprezentacji piłkarki Realu Madryt tylko zremisowały na Estadio Alfredo Di Stéfano z Deportivo Alavés Gloriosas 1:1.

Las Blancas bardzo źle weszły w mecz i już w 3. minucie przegrywały 0:1. Po dośrodkowaniu z prawej strony fatalnie w polu karnym zachowała się Maite Oroz. Pomocniczka Realu Madryt wystawiła piłkę jak na tacy Albie Aznar, która wyprowadziła Baskijki na prowadzenie. Królewskie od razu wzięły się za odrabianie strat, jednak swoich okazji nie wykorzystały Esther i Nahikari.

Naciski Realu Madryt przyniosły skutek w 32. minucie – Zornoza popisała się bardzo dobrym dośrodkowaniem z prawej flanki, Nahikari delikatnie trąciła piłkę głową i mieliśmy 1:1. Po minucie Królewskie mogły objąć prowadzenie, jednak Maite Oroz spudłowała w sytuacji sam na sam z Cris. W doliczonym czasie gry bramkarka Deportivo Alavés wygrała kolejny pojedynek, tym razem z Olgą. Do przerwy nic się już nie zmieniło i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

Po niecałej minucie od zamiany stron dogodną okazję do zdobycia bramki miała Esther, ale fatalnie skiksowała po strzale z 4. metra. Najlepsze okazje Las Blancas do zgarnięcia kompletu punktów miały miejsce w ostatnim kwadransie, jednak uderzenia Esther i Athenei lądowały jedynie na poprzeczce. Królewskie szukały gola na wagę zwycięstwa do ostatniego gwizdka, jednak ostatecznie wynik nie uległ zmianie i na Di Stéfano mieliśmy remis, który z perspektywy przebiegu meczu z pewnością nie może zadowalać ekipy Davida Aznara.

Po przerwach na zgrupowania reprezentacji piłkarki Realu Madryt wrócą do gry na weekend 4-5 grudnia, kiedy zagrają na wyjeździe z Villarrealem. Obecnie Las Blancas plasują się na 10. miejscu Ligi Iberdrola ze stratą 7 punktów do trzeciego miejsca, które jest premiowane grą w Lidze Mistrzyń.