14. kolejka: Zmiana lidera!

Zakończyło się niedzielne granie w ramach 14. kolejki Primera División, a w ostatnim meczu tego dnia Real Sociedad zremisował z Valencią. Jak więc obecnie wygląda sytuacja w tabeli?

Po dzisiejszym triumfie Królewskich w meczu z Granadą, który sytuował ich na fotelu lidera Primera División, czekały nas jeszcze dwa niedzielne spotkania w ramach 14. kolejki La Ligi. Najpierw Elche podejmowało Betis w meczu, który okazał się gwoździem do trumny dla trenera gospodarzy, Frana Éscriby. Betis dość spokojnie wygrał 3:0, wszystkie gole strzelając w ciągu pierwszych trzydziestu minut i nawet czerwona kartka Bellerína w końcówce nic nie zmieniły.

Wieczorem natomiast Real Sociedad podejmował Valencię w meczu, który zapowiadał się jako kolejny hit tej kolejki. Pierwsza połowa przebiegała raczej pod dyktando gospodarzy, a goście głównie się bronili, choć nie omieszkali wyjść z kilkoma kontratakami. Bramek jednak nie oglądaliśmy. Po przerwie Nietoperze wyszły nieco odważniej i były nawet momenty, gdy zdecydowanie mogli ukąsić Basków, ale cały czas ani jedna, ani druga strona nie były w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji i jej wykorzystać. Czerwoną kartkę otrzymał Elustondo po tym, jak ewidentnie stracił nerwy i upadając, kopnął Daniela Wassa. W samej końcówce atmosfera niesamowicie kipiała, ale nikt nie zdołał trafić do siatki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.