REKLAMA
REKLAMA

Kartka z kalendarza: 13 listopada

Urodziny byłego zawodnika, śmierć dwóch piłkarzy oraz mianowanie Santiago Solariego na pełnoprawnego trenera pierwszego zespołu. Co działo się 13 listopada?
REKLAMA
REKLAMA
Kartka z kalendarza: 13 listopada
Fot. Getty Images

1950
71 lat temu w wypadku samochodowym w wieku 47 lat zginął Juan Monjardín, zawodnik Realu Madryt w latach 1919–1929. Rozegrał 74 mecze i zdobył 55 bramek. Wygrał sześć mistrzostw Regionalnych.

1957
64 lata temu urodził się Andrés Sabido, zawodnik Realu Madryt w latach 1977–1982. Rozegrał 117 meczów i zdobył 3 bramki. Wygrał trzy mistrzostwa Hiszpanii i dwa Puchary Hiszpanii.

REKLAMA
REKLAMA

2018
Trzy lata temu Santiago Solari, pełniący dotychczas funkcję tymczasowego trenera Królewskich, podpisał umowę do 2021 roku i stał się pełnoprawnym szkoleniowcem Realu Madryt. Argentyńczyk zanotował świetny start (cztery wygrane i aż 15 strzelonych goli), za co otrzymał odpowiednią nagrodę w postaci nowego kontraktu.

2019
Dwa lata temu zmarł José Luis Fidalgo Veloso, zawodnik Realu Madryt w latach 1965–1969. Rozegrał 41 meczów i zdobył 20 bramek. Wygrał Puchar Europy i trzy mistrzostwa Hiszpanii.    

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

REKLAMA